Aukcja nr 17

USD/PLN: 3.890 | EUR/PLN: 4.283 | data: 27-02-1999
Jesteś w: A17  Medale
875 NIEMCY
medal religijny z rejonu Gór Kruszcowych (Erzgebirge) 1546 r., Aw: Ostatnia Wieczerza i napis w otoku: SI DIE RIC DE SICE AVRO HOC PASLM, u dołu data 1546, Rw: Scena ..
500 zł
480 zł
876 NIEMCY
medal S. Dadlera wybity z okazji zwycięstwa połączonych wojsk szwedzko-saskich nad wojskami cesarskimi pod Breiten- feld w 1631 r., Aw: Popiersie króla Gustawa Adolfa..
1 800 zł
1 440 zł
877 NIEMCY
medal autorstwa Sebastian Dadlera wybity z okazji zwycięstwa pod Breitenfeld w 1631 r., Aw: Widok pola bitwy, u góry anioł z mieczem i napis w otoku: AVXILIANTE DEO P..
3 000 zł
2 900 zł
878 NIEMCY
medal z okazji wzniesienia kościoła św. Trójcy w Ratyzbonie (Regensburg) w 1627 r., Aw: Widok kościoła i napis w oto- ku: IN NOM S.S. TRINIT EVER POS SPQR 4 IVL MDCXX..
1 500 zł
2 100 zł
879 NIEMCY
Freising - biskupstwo, medal Sede Vacante wybity po śmierci biskupa Teodora von Bayern 1727- 1763, Aw: Matka Boska z Dzieciątkiem i napis: INSIGNIA CAPITVLI, wokół he..
500 zł
920 zł
880 NIEMCY
medal autorstwa Loosa wybity z okazji wkroczenia zwycięskich wojsk angielskich i pruskich do Paryża w 1815 r., Aw: W wieńcu laurowym zwrócone do siebie popiersia Blüc..
250 zł
200 zł
881 NIEMCY
medal autorstwa C. Loosa i W. Kullricha wybity z okazji budowy pomnika Fryderyka Wilhelma III w 1878 r., Aw: Popier- sie pary królewskiej w prawo, u dołu sygn. C. LOO..
200 zł
180 zł
882 NIEMCY
medal wybity z okazji 25 lecia zwycięstwa w wojnie francusko- pruskiej 1895 r., Aw: Popiersia trzech cesarzy w prawo i napis: WILHELM I, FRIEDRICH, WILHELM II, Rw: Or..
I/II
UNC/EF
100 zł
80 zł
883 ROSJA
medal autorstwa Loosa i Gubego wybity z okazji wojny z Turcją w 1828 r, Aw: Popiersie cara Mikołaja I w prawo i na- pis rosyjski, Rw: Car w zbroi odbiera krzyż i miec..
400 zł
884 ROSJA
medal autorstwa Loosa i Gubego z okazji zawarcia pokoju z Turcją w Hadrianopolu w 1829 r., Aw: Popiersie cara w wień- cu laurowym w prawo i napis, Rw: Na tle miasta s..
400 zł
885 ŚLĄSK
medal autorstwa Jana Buchheima wybity z okazji przyznania księciu legnicko- brzeskiemu Jerzemu III tytułu namiestnika Śląska w 1653 r., Aw: Popiersie księcia w zbroi ..
3 200 zł
3 450 zł
886 ŚLĄSK
medal wybity z okazji klęski głodu i powodzi na Śląsku w 1736 r., Aw: Wioska pod strugami deszczu; u góry napis: O! WIE VIEL; w odcinku: SCHLESISCHE WASSERS-NOTH 1736..
150 zł
210 zł
887 ŚLĄSK
medal na pojawienie się komety w 1744 r., Aw: Kometa na tle krajobrazu i gwiazd; w odcinku data 1744, Rw: Poziomy napis: WER HAT DES HERRN SINN ERRANNT ROM.XI.34, FuS..
II/III
EF/VF
2 500 zł
2 100 zł
888 ŚLĄSK
medal sygnowany H. wybity z okazji śmierci dyrektora gimnazjum w Brzegu Bernharda Winklera von Sternenheim 1771, Aw: Popiersie w peruce w prawo i napis: BERNHARD DE S..
1 600 zł
1 450 zł
889 ŚLĄSK
Opawa- Czeski Śląsk- medal nagrodowy Śląskiego Towarzystwa Gospodarczego w Opawie, sygn. Karnet-Kysely i P. Ra- ha, Aw: Personifikacje handlu i przemysłu, z lewej koń..
250 zł
890 WATYKAN
medal sygn. G. Gerbara wybity z okazji wyboru i koronacji papieża Piusa IX w 1846 r., Aw: Popiersie papieża w lewo i napis: PIVS IX P M EL DIE XVII COR DIE XXI IVN MD..
180 zł
250 zł
891 WATYKAN
medal papieża Leona XIII sygn. Bianchi, 1881 r., Aw: Popiersie papieża w lewo i napis w otoku, Rw: Papież z krzyżem, wokół dzieci i napis w otoku: IVVENTVTI RELIGIONE..
120 zł
892 WĘGRY
medal autorstwa Wolfganga Guglingera z Krzemnicy, wybity w 1544 r. z okazji koronacji młodocianego Ludwika II Jagiel- lończyka (1506- 1526), Aw: Młodociany król siedz..
20 000 zł