Aukcja nr 17
USD/PLN: 3.890 | EUR/PLN: 4.283 | data: 27-02-1999
875 | NIEMCY medal religijny z rejonu Gór Kruszcowych (Erzgebirge) 1546 r., Aw: Ostatnia Wieczerza i napis w otoku: SI DIE RIC DE SICE AVRO HOC PASLM, u dołu data 1546, Rw: Scena .. |
500 zł 480 zł
876 | NIEMCY medal S. Dadlera wybity z okazji zwycięstwa połączonych wojsk szwedzko-saskich nad wojskami cesarskimi pod Breiten- feld w 1631 r., Aw: Popiersie króla Gustawa Adolfa.. |
II- EF- |
1 800 zł 1 440 zł
877 | NIEMCY medal autorstwa Sebastian Dadlera wybity z okazji zwycięstwa pod Breitenfeld w 1631 r., Aw: Widok pola bitwy, u góry anioł z mieczem i napis w otoku: AVXILIANTE DEO P.. |
3 000 zł 2 900 zł
878 | NIEMCY medal z okazji wzniesienia kościoła św. Trójcy w Ratyzbonie (Regensburg) w 1627 r., Aw: Widok kościoła i napis w oto- ku: IN NOM S.S. TRINIT EVER POS SPQR 4 IVL MDCXX.. |
1 500 zł 2 100 zł
879 | NIEMCY Freising - biskupstwo, medal Sede Vacante wybity po śmierci biskupa Teodora von Bayern 1727- 1763, Aw: Matka Boska z Dzieciątkiem i napis: INSIGNIA CAPITVLI, wokół he.. |
500 zł 920 zł
880 | NIEMCY medal autorstwa Loosa wybity z okazji wkroczenia zwycięskich wojsk angielskich i pruskich do Paryża w 1815 r., Aw: W wieńcu laurowym zwrócone do siebie popiersia Blüc.. |
250 zł 200 zł
881 | NIEMCY medal autorstwa C. Loosa i W. Kullricha wybity z okazji budowy pomnika Fryderyka Wilhelma III w 1878 r., Aw: Popier- sie pary królewskiej w prawo, u dołu sygn. C. LOO.. |
II+ EF+ |
200 zł 180 zł
882 | NIEMCY medal wybity z okazji 25 lecia zwycięstwa w wojnie francusko- pruskiej 1895 r., Aw: Popiersia trzech cesarzy w prawo i napis: WILHELM I, FRIEDRICH, WILHELM II, Rw: Or.. |
I/II UNC/EF |
100 zł 80 zł
883 | ROSJA medal autorstwa Loosa i Gubego wybity z okazji wojny z Turcją w 1828 r, Aw: Popiersie cara Mikołaja I w prawo i na- pis rosyjski, Rw: Car w zbroi odbiera krzyż i miec.. |
I UNC |
400 zł | |
884 | ROSJA medal autorstwa Loosa i Gubego z okazji zawarcia pokoju z Turcją w Hadrianopolu w 1829 r., Aw: Popiersie cara w wień- cu laurowym w prawo i napis, Rw: Na tle miasta s.. |
I UNC |
400 zł | |
885 | ŚLĄSK medal autorstwa Jana Buchheima wybity z okazji przyznania księciu legnicko- brzeskiemu Jerzemu III tytułu namiestnika Śląska w 1653 r., Aw: Popiersie księcia w zbroi .. |
II+ EF+ |
3 200 zł 3 450 zł
886 | ŚLĄSK medal wybity z okazji klęski głodu i powodzi na Śląsku w 1736 r., Aw: Wioska pod strugami deszczu; u góry napis: O! WIE VIEL; w odcinku: SCHLESISCHE WASSERS-NOTH 1736.. |
III VF |
150 zł 210 zł
887 | ŚLĄSK medal na pojawienie się komety w 1744 r., Aw: Kometa na tle krajobrazu i gwiazd; w odcinku data 1744, Rw: Poziomy napis: WER HAT DES HERRN SINN ERRANNT ROM.XI.34, FuS.. |
II/III EF/VF |
2 500 zł 2 100 zł
888 | ŚLĄSK medal sygnowany H. wybity z okazji śmierci dyrektora gimnazjum w Brzegu Bernharda Winklera von Sternenheim 1771, Aw: Popiersie w peruce w prawo i napis: BERNHARD DE S.. |
I- UNC- |
1 600 zł 1 450 zł
889 | ŚLĄSK Opawa- Czeski Śląsk- medal nagrodowy Śląskiego Towarzystwa Gospodarczego w Opawie, sygn. Karnet-Kysely i P. Ra- ha, Aw: Personifikacje handlu i przemysłu, z lewej koń.. |
250 zł | |
890 | WATYKAN medal sygn. G. Gerbara wybity z okazji wyboru i koronacji papieża Piusa IX w 1846 r., Aw: Popiersie papieża w lewo i napis: PIVS IX P M EL DIE XVII COR DIE XXI IVN MD.. |
III VF |
180 zł 250 zł
891 | WATYKAN medal papieża Leona XIII sygn. Bianchi, 1881 r., Aw: Popiersie papieża w lewo i napis w otoku, Rw: Papież z krzyżem, wokół dzieci i napis w otoku: IVVENTVTI RELIGIONE.. |
II+ EF+ |
120 zł | |
892 | WĘGRY medal autorstwa Wolfganga Guglingera z Krzemnicy, wybity w 1544 r. z okazji koronacji młodocianego Ludwika II Jagiel- lończyka (1506- 1526), Aw: Młodociany król siedz.. |
III VF |
20 000 zł |