Aukcja nr 37
USD/PLN: 2.460 | EUR/PLN: 3.600 | data: 01-12-2007
165 | Gdańsk w oblężeniu 1577 grosz oblężniczy 1577, Gdańsk, rzadziej spotykana odmiana z kawką na awersie- wybita pod zarządem mennicy W. Tallemanna, T. 12, bardzo ładny egzemplarz |
3 000 zł 4 200 zł
166 | Gdańsk w oblężeniu 1577 grosz oblężniczy 1577, Gdańsk, moneta bez kawki- wybita pod zarządem mennicy K. Goebla, na rozpoczyna się i kończy gwiazdką, głowa Chrystusa przerywa obwódkę wewnętrz.. |
II- EF- |
1 500 zł 1 750 zł
167 | Gdańsk w oblężeniu 1577 grosz oblężniczy 1577, Gdańsk, moneta bez kawki- wybita pod zarządem mennicy K. Goebla, na awersie napis rozpoczyna się i kończy gwiazdką, głowa Chrystusa nie przeryw.. |
III VF |
1 000 zł 1 650 zł
168 | Gdańsk w oblężeniu 1577 grosz oblężniczy 1577, Gdańsk, moneta bez kawki- wybita pod zarządem mennicy K. Goebla, na awersie brak gwiazdek, które rozpoczynają i kończą napis, T. 2.50 |
II/II- EF/EF- |
1 500 zł 2 000 zł
169 | Stefan Batory 1576-1586 dukat 1584, Gdańsk, typ wcześniejszy bez głowy lwa na ramieniu króla, Kaleniecki s. 62, H-Cz. 9456 R3, T. 35, Fr. 3, złoto 3.31g, na awersie drobne uszkodzenia |
III VF |
7 500 zł 13 000 zł
170 | Stefan Batory 1576-1586 dukat 1586, Gdańsk, Kaleniecki ss. 64-67, H-Cz. 770 R1, T. 25, Fr. 3, złoto 3.40 g, minimalnie gięty |
II- EF- |
8 000 zł 11 000 zł
171 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1582, Wilno, Ivanauskas 774:127 |
II/II+ EF/EF+ |
350 zł 360 zł
172 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1584, Wilno, odmiana z dużym popiersiem króla, cyfry daty blisko siebie, Ivanauskas 782:130 |
III VF |
200 zł 260 zł
173 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1584, Wilno, odmiana z dużym popiersiem króla, cyfry daty rozstawione szeroko, Ivanauskas 782:130, drobna wada blachy na awersie |
III VF |
200 zł 220 zł
174 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1586, Wilno, odmiana bez herbu Lis, Ivanauskas 788:132, mniejsza średnica krążka, ale waga 2.47 g, piękny egzemplarz |
I-/II+ UNC-/EF+ |
500 zł 960 zł
175 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1586, Ryga, odmiana z małą głową króla, Gerbaszewski 17 b, nieco niecentrycznie wybity, ale ładnie zachowany egzemplarz z patyną |
350 zł 360 zł
176 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1586, Ryga, odmiana z małą głową króla, Gerbaszewski 24 b, mennicza wada krążka, patyna |
II/II- EF/EF- |
250 zł 200 zł
177 | Stefan Batory 1576-1586 trojak 1586, Ryga, odmiana ze średniej wielkości głową króla, Gerbaszewski 24 b, patyna |
250 zł 300 zł
178 | Stefan Batory 1576-1586 fałszerstwo z epoki trojaka litewskiego z datą 1583, miedź 1.52 g, ciemna patyna |
III VF |
150 zł 150 zł
179 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1578, Gdańsk, bez gwiazdki po GEDANENSIS, minimalna wada blachy |
I-/II+ UNC-/EF+ |
450 zł 720 zł
180 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1578, Gdańsk, bez gwiazdki po GEDANENSIS, wada blachy |
III+/II- VF+/EF- |
250 zł 420 zł
181 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1578, Gdańsk, z gwiazdką po GEDANENSIS, mała wada blachy |
I-/II+ UNC-/EF+ |
450 zł 360 zł
182 | Stefan Batory 1576-1586 grosz 1579, Gdańsk, ładny |
I- UNC- |
450 zł 840 zł
183 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg 1581, Wilno, Ivanauskas 733:116 |
150 zł 220 zł
184 | Stefan Batory 1576-1586 szeląg 1582, Olkusz, na rewersie data niepodzielona krzyżem korony |
III VF |
200 zł 210 zł