Aukcja nr 37
USD/PLN: 2.460 | EUR/PLN: 3.600 | data: 01-12-2007
385 | August III 1733-1763 szeląg 1754, Gdańsk, Merseb. 1807, ciemna patyna |
125 zł 100 zł
386 | August III 1733-1763 szeląg 1763, Gdańsk, ciemna patyna |
125 zł |
387 | August III 1733-1763 halerz 1752, Drezno, Merseb. 1765, ładnie zachowany |
100 zł 100 zł
388 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dukat 1774, Warszawa, odmiana z literami A-P, Plage 432, Fr. 102, złoto 3.43 g, minimalnie gięty |
III VF |
6 000 zł 14 000 zł
389 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana z kropką po COLONIEN i bez kropki po dacie, Plage 380, Dav. 1618, 27.80 g, patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
3 000 zł 2 900 zł
390 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, popiersie króla w zbroi, odmiana bez kropki po COLONIEN i dacie, Plage 381, Dav. 1618, 27.95 g, uszkodzony rant, patyna |
2 500 zł 2 500 zł
391 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1773, Warszawa, rzadsza odmiana z napisem LITU, Plage 389, Dav. 1619, T. 12, 27.91 g |
3 000 zł 4 800 zł
392 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1775, Warszawa, odmiana z napisem LITH, Plage391, Dav. 1619, 28.02 g |
4 000 zł 6 600 zł
393 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1777, Warszawa, odmiana z napisem LITU, Plage 396, Dav. 1619, 27.88 g |
II-/III+ EF-/VF+ |
3 500 zł 5 800 zł
394 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1778, Warszawa, odmiana z napisem LITU, Plage 397, Dav. 1619, 28.07 g |
II+ EF+ |
5 000 zł 14 000 zł
395 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1788, Warszawa, Plage 407, Dav. 1621, 27.11 g, lekko justowany |
1 250 zł 1 850 zł
396 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1795, Warszawa, 23.93 g, Plage 374, Dav. 1623 |
800 zł 1 050 zł
397 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1788, Warszawa, Plage 371, minimalnie justowany |
II- EF- |
1 500 zł 1 200 zł
398 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 półtalar 1788, Warszawa, Plage 371, justowany, ciemna patyna |
II- EF- |
1 250 zł 1 100 zł
399 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1770, Warszawa, odmiana z małymi herbami, Plage 318, wada rantu, justowana |
II- EF- |
400 zł 480 zł
400 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka próbna 1771, Warszawa, srebro 5.06 g, Plage 472, piękny egzemplarz starego bicia |
I- UNC- |
8 000 zł 13 000 zł
401 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1772, Warszawa, odmiana z literami IS, cyfry daty szeroko rozstawione, Plage 320, ładnie zachowana, patyna |
II/II+ EF/EF+ |
1 000 zł 5 000 zł
402 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1774, Warszawa, Plage 325, w cenniku Berezowskiego 5 złotych, rzadki rocznik |
II/II- EF/EF- |
1 000 zł 2 800 zł
403 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1776, Warszawa, Plage 328, lekko justowane, ale piękny egzemplarz, patyna |
II+/I- EF+/UNC- |
1 500 zł 3 000 zł
404 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 dwuzłotówka 1791, Warszawa, Plage 343, justowana, minimalne ślady czyszczenia, ale ładnie zachowana |
II/II- EF/EF- |
600 zł 520 zł