Aukcja nr 15
USD/PLN: 3.390 | EUR/PLN: 3.736 | data: 23-05-1998
236 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1598, Wilno, j.w., Kurp. 2146 R3, T. 2, patyna. |
180 zł 170 zł
237 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1599, Poznań, Aw: Popiersie i napis, Rw: Herby i napis, Kurp. 1147 R1, Wal. XXII.3 |
II- EF- |
50 zł 75 zł
238 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1599, Bydgoszcz, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herby i napis, falsyfikat z epoki wykonany w dobrym srebrze, duża ciekawostka numizmatyczna. |
65 zł 200 zł
239 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1600, Kraków, Aw: Popiersie w koronie w lewo i napis, Rw: Herby i napis, Kurp. 1184 R4, Wal. XCI.1 |
II- EF- |
100 zł 230 zł
240 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1600, Lublin, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herby i napis, Kurp.1239 R4, Wal. LXXXVII.1 |
III VF |
180 zł 320 zł
241 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1601, Kraków, Aw: Popiersie w koronie w lewo i napis, Rw: Herby i napis, Kurp.1256 R4, Wal. XCI.5 |
III VF |
100 zł 160 zł
242 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1619, Ryga, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Rygi i napis, Kurp.2531 R5, T. 3, odmiana ze średnią głową,, rzadki. |
I- UNC- |
250 zł 260 zł
243 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trojak 1631, Elbląg, (okupacja szwedzka), Aw: Popiersie Gustawa Adolfa i napis, Rw: Herby i napis, Bahr. 9310, Ahl. 20a. |
III- VF- |
50 zł 65 zł
244 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trzykrucierzówka 1616, Kraków, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum. 982, Kurp. 523 R2. |
80 zł 100 zł
245 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trzykrucierzówka 1617, Kraków, j.w., Gum. 983, Kurp. 525 R2. |
II- EF- |
60 zł 60 zł
246 | Zygmunt III Waza 1587-1632 trzykrucierzówka 1618, Kraków, j.w., Gum. 983, Kurp. 526 R4, T. 7, rzadki. |
II/III EF/VF |
150 zł 400 zł
247 | Zygmunt III Waza 1587-1632 półtorak 1614, Bydgoszcz, Aw: Orzeł i napis, Rw: Jabłko królewskie i napis, Gum. 958, Kurp. 421 R3, T. 4, rzadki. |
90 zł 160 zł
248 | Zygmunt III Waza 1587-1632 półtorak 1614, Bydgoszcz, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Jabłko królewskie i napis, Gum. 960, Kurp. 433. |
30 zł 50 zł
249 | Zygmunt III Waza 1587-1632 półtorak 1614, Bydgoszcz, j.w., Gum. 959, Kurp. 426 R2, T. 1, rzadsza odmiana z końcówką daty 1 - 4 powyżej ramion krzyża. |
40 zł 50 zł
250 | Zygmunt III Waza 1587-1632 półtorak 1619, Bydgoszcz, j.w., Gum. 969, Kurp. 475. |
30 zł |
251 | Zygmunt III Waza 1587-1632 półtorak 1619, Wilno, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Jabłko królewskie i napis, Gum. 1326, T. 15, Kurp. nie notuje tej odmiany napisowej Aw: SIG III DG REX P M D, Rw.. |
250 zł 210 zł
252 | Zygmunt III Waza 1587-1632 półtorak 1620, Bydgoszcz, Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Jabłko królewskie i napis, Gum. 970, Kurp. 477 R. |
25 zł |
253 | Zygmunt III Waza 1587-1632 półtorak 1625, Bydgoszcz, j.w., Gum. 975, Kurp. 501 R1, rzadsza odmiana z herbem Półkozic bez tarczy. |
II- EF- |
40 zł |
254 | Zygmunt III Waza 1587-1632 półtorak 1628 Elbląg, (okupacja szwedzka), Aw: Tarcza herbowa i napis, Rw: Jabłko królewskie i napis, Bahr. 9326. |
III VF |
50 zł 65 zł
255 | Zygmunt III Waza 1587-1632 grosz 1593, Olkusz, Aw: Popiersie w koronie i napis przedzielony znakiem menniczym \słoneczko, Rw: Tarcze herbowe i napis przedzielony herbem Topór |
II- EF- |
350 zł 400 zł