Aukcja nr 15

USD/PLN: 3.390 | EUR/PLN: 3.736 | data: 23-05-1998
Jesteś w: A15  POLSKA  Jan Kazimierz 1648-1668
304 Jan Kazimierz 1648-1668
dwudukat 1663, Kraków, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, H-Cz. -, Kop. 1919 R6, prof. Marian Gumowski w Podręczniku Numizmatyki Polskiej op..
11 000 zł
305 Jan Kazimierz 1648-1668
półdukat 1661, Kraków, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym i napis, Rw: Orzeł i napis. H-Cz. 2181 R5, Fr. 91, T. 80, ładna patyna, rzadki.
3 500 zł
3 550 zł
306 Jan Kazimierz 1648-1668
talar 1649, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Ozdobny herb Gdańska i napis, Kurp. 887 R3, Dav. 4358.
1 500 zł
4 800 zł
talar 1649, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Kurp. 862 R, Dav. 4.. talar 1649, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Kurp. 862 R, Dav. 4..
307 Jan Kazimierz 1648-1668
talar 1649, Gdańsk, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Gdańska i napis, Kurp. 862 R, Dav. 4358.
1 200 zł
1 950 zł
talar 1650, Gdańsk, j.w., Kurp. 901 R3, Dav. 4358, ładna patyna.
308 Jan Kazimierz 1648-1668
3 000 zł
3 550 zł
309 Jan Kazimierz 1648-1668
tymf 1663, Bydgoszcz, Aw: Monogram królewski i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum. 1769, Kurp. 478 R1, rzadki w tym stanie zachowania.
120 zł
310 zł
tymf 1664, Bydgoszcz, j.w., Gum. 1771, Kurp. 509 R., rzadki w tym stanie zachowania tymf 1664, Bydgoszcz, j.w., Gum. 1771, Kurp. 509 R., rzadki w tym stanie zachowania
310 Jan Kazimierz 1648-1668
tymf 1664, Bydgoszcz, j.w., Gum. 1771, Kurp. 509 R., rzadki w tym stanie zachowania
150 zł
300 zł
ort 1654, Poznań, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum. 1738, Kurp. 35.. ort 1654, Poznań, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum. 1738, Kurp. 35..
311 Jan Kazimierz 1648-1668
ort 1654, Poznań, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum. 1738, Kurp. 350 R3.
250 zł
200 zł
ort 1656, Lwów, Aw: Popiersie w koronie i napis, na końcu znak mennicy lwowskiej, Rw: Tarcza herbo..
312 Jan Kazimierz 1648-1668
ort 1656, Lwów, Aw: Popiersie w koronie i napis, na końcu znak mennicy lwowskiej, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum. 1748, Kurp. awers jak nr 387 ale inny rewers NEC NO..
600 zł
1 050 zł
ort 1657, Elbląg, (okupacja szwedzka), Aw: Popiersie Karola Gustawa i napis, Rw: Herb Elbląga i na.. ort 1657, Elbląg, (okupacja szwedzka), Aw: Popiersie Karola Gustawa i napis, Rw: Herb Elbląga i na..
313 Jan Kazimierz 1648-1668
ort 1657, Elbląg, (okupacja szwedzka), Aw: Popiersie Karola Gustawa i napis, Rw: Herb Elbląga i napis, Bahr. 9475 Ahl. 56a, rzadki.
700 zł
560 zł
ort 1658, Elbląg, j.w., Bahr. 9482, Ahl. 59. ostatnia cyfra daty przebita z 7, rzadki.
314 Jan Kazimierz 1648-1668
III-
VF-
600 zł
720 zł
ort 1659, Poznań, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum. 1758, Kurp. 44.. ort 1659, Poznań, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum. 1758, Kurp. 44..
315 Jan Kazimierz 1648-1668
ort 1659, Poznań, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum. 1758, Kurp. 445 R.
200 zł
316 Jan Kazimierz 1648-1668
ort 1659, Kraków, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, Gum. 1759, Kurp. 447.
200 zł
210 zł
ort 1660, Toruń, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Torunia i napis, Gum. 1945, Kurp. -, ci.. ort 1660, Toruń, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Torunia i napis, Gum. 1945, Kurp. -, ci..
317 Jan Kazimierz 1648-1668
ort 1660, Toruń, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Torunia i napis, Gum. 1945, Kurp. -, ciekawa i rzadka odmiana. Napis na rewersie MONETA NOVA CIVTT (18) THO..
300 zł
360 zł
ort 1662, Toruń, j.w., Gum. 1945, Kurp.1011 R1.
318 Jan Kazimierz 1648-1668
400 zł
360 zł
ort 1663, Toruń, j.w., Gum. 1945, Kurp. 1016 R1. ort 1663, Toruń, j.w., Gum. 1945, Kurp. 1016 R1.
319 Jan Kazimierz 1648-1668
ort 1663, Toruń, j.w., Gum. 1945, Kurp. 1016 R1.
500 zł
420 zł
ort 1663, Toruń, j.w., Gum. 1946, Kurp. -, ciekawa i rzadka odmiana. Napis na rewersie MONTA NOVA .. ort 1663, Toruń, j.w., Gum. 1946, Kurp. -, ciekawa i rzadka odmiana. Napis na rewersie MONTA NOVA ..
320 Jan Kazimierz 1648-1668
ort 1663, Toruń, j.w., Gum. 1946, Kurp. -, ciekawa i rzadka odmiana. Napis na rewersie MONTA NOVA CI (18) THORVNENSIS.
600 zł
ort 1664, Wilno, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym i napis, Rw: Pogoń i napis, Gum. 1888, Kurp. 811 .. ort 1664, Wilno, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym i napis, Rw: Pogoń i napis, Gum. 1888, Kurp. 811 ..
321 Jan Kazimierz 1648-1668
ort 1664, Wilno, Aw: Popiersie w wieńcu laurowym i napis, Rw: Pogoń i napis, Gum. 1888, Kurp. 811 R3, bardzo rzadki
800 zł
1 250 zł
ort 1664, Wilno, j.w., Gum. 1888, Kurp. 813 R2. ort 1664, Wilno, j.w., Gum. 1888, Kurp. 813 R2.
322 Jan Kazimierz 1648-1668
ort 1664, Wilno, j.w., Gum. 1888, Kurp. 813 R2.
500 zł
700 zł
ort 1664, Toruń, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Torunia i napis, omyłkowo THRVNENSIS. G.. ort 1664, Toruń, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Torunia i napis, omyłkowo THRVNENSIS. G..
323 Jan Kazimierz 1648-1668
ort 1664, Toruń, Aw: Popiersie w koronie i napis, Rw: Herb Torunia i napis, omyłkowo THRVNENSIS. Gum. 1947, Kurp 1027 R4, rzadki.
500 zł
560 zł