Polska, medal na pamiątkę 500. rocznicy powrotu Gdańska do Polski, 1954

Banknoty, monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 820 zł
Aukcja zakończyła się 13-08-2020 22:34:40
305188
Opis: Polska - Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989, medal na pamiątkę 500. rocznicy powrotu Gdańska do Polski, 1954, Warszawa, Aw: Trzy postacie, niżej 1454-1954, W PIĘĆSTELECIE POWROTU GDAŃSKA DO POLSKI MEDAL TEN WYBIŁA MIEJSKA RADA NARODOWA W GDAŃSKU, Rw: Widok Starego Miasta w Gdańsku, u góry BELLO / COMBUSTUM - PACE / RENOVATUM, na dole herb Gdańska, GEDANI ANTE QUINQUE SÆCULA IN FINES MATRIS POLONIÆ REVERTENIS MEMORIA + MCDLIV - MCMLIV +, medal projektowali J. Gosławski (awers), R. Massalski i W. Tołkin (rewers)
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro, 60.3 mm, 101.23 g, nakład 40 sztuk, niewielkie zacięcia i uderzenia, lekko czyszczone tło
Literatura: Paszkowycz 1/54, MMP 54/17

Cena końcowa: 820 zł
Cena wywoławcza: 270 zł
Cena szacunkowa: 450 zł
Ilość odsłon: 390

1)  820 zł
2)  800 zł
3)  620 zł
4)  600 zł
5)  520 zł
6)  310 zł
7)  300 zł
8)  290 zł
9)  280 zł