Polska, medal pamiątkowy z okazji 1000 lat chrześcijaństwa, 1966

Banknoty, monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale

Cena wylicytowana: 1 150 zł
Aukcja zakończyła się 13-08-2020 22:35:00
305193
Opis: Polska - Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989, medal pamiątkowy z okazji 1000 lat chrześcijaństwa, 1966, Warszawa, Aw: Postać w zbroi i płaszczu z głową w koronie, zwróconą w prawo, w prawej ręce trzyma miecz, w lewej laskę krzyżową, z boków rycerze i żołnierze, w kątach godło Polski Walczącej, Warszawska Syrena, ptak z denara Bolesława Chrobrego i chrystogram, w otoku + 1000 LAT CHRZEŚCIJAŃSTWA W POLSCE + - 1000 YEARS ANNIVERSARY - OF - CHRISTIANITY IN POLAND, Rw: Herb PANA, wokół przedstawienia monet, w kątach narzędzia mincerskie, między nimi POLISH AMERICAN NUMISMATIC ASSN / CHICAGO USA, w otoku 966 - TYSIĄC LAT MONETY POLSKIEJ - 1966 - 1000 YEARS ANNIVERSARY OF POLISH COINS, medal projektu W. Kowalika i W Gawrona, wybity w Mennicy Warszawskiej na zlecenie PANA Chicago
Stan zachowania: I/I-, Choice About Uncirculated
Dodatkowe informacje: srebro, 62.0 mm, 102.27 g, nakład 446 sztuk
Literatura: Paszkowycz 11/66, Maczynski 131

Cena końcowa: 1 150 zł
Cena wywoławcza: 150 zł
Cena szacunkowa: 250 zł
Ilość odsłon: 974

1)  1 150 zł
2)  1 100 zł
3)  480 zł
4)  360 zł
5)  185 zł
6)  170 zł
7)  165 zł
8)  160 zł
9)  155 zł
10)  150 zł