Aukcja nr 80
USD/PLN: 4.130 | EUR/PLN: 4.500 | data: 13-05-2023
Jesteś w:
A80
421 | STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI (USA) / Gold Certificate 20 dolarów w złocie, 1922; seria K 37680648, żółta pieczęć, podpisy Speelman i White; Friedberg 1187, Pick 275; złamania w pionie i poziomie, zagniecenia, miejscowo .. |
III/IV VF/F |
800 zł 1 100 zł
422 | STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI (USA) / Gold Certificate 10 dolarów w złocie, 1907; seria B 40553640, żółta pieczęć, podpisy Napier, McClung; Friedberg 1169, Pick 271; złamania w pionie, złamanie w poziomie, zagniecenia i .. |
III- VF- |
800 zł 1 500 zł
423 | Federal Reserve Note / Chicago 1.000 dolarów, 1934; seria G 00205362 A, zielona pieczęć, podpisy: Julian i Morgenthau; Friedberg 2212G, Pick 409; złamanie i dwa przegięcia w pionie, banknot ładnie.. |
III+/II- VF+/EF- |
7 000 zł 24 000 zł
424 | Silver Certificate / Armed Forces for Europe and North Africa 10 dolarów, 1934; seria B 10602194 A; żółta pieczęć, podpisy Julian i Morgenthau; Friedberg 2309, Pick 415Y; rzadkie, piękny banknot w opakowaniu C.G.A. nr 0202829 z.. |
I UNC |
1 000 zł 1 100 zł
425 | National Bank Notes / Pennsylvania, The Farmers National Bank of Kittanning 20 dolarów, 4.01.1904; numeracja 25399, niebieska pieczęć, podpisy: Lyons i Roberts; Friedberg 639 / S–1555; liczne złamania, drobny ubytek prawego górnego rożka, rz.. |
IV F |
500 zł 1 100 zł
426 | STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI (USA) / Vermont State Bank, Burlington 1 dolar, 9.04.1800; numeracja 400; Haxby -, Newman -, Pick -; złamania w pionie i poziomie, bardzo rzadki typ banknotu. |
III- VF- |
800 zł 1 100 zł
427 | STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI (USA) / Treasury Note, Virginia 5 dolarów, 13.03.1862; seria D, numeracja 26251, Criswell 13, Pick S3682; złamany prawy górny róg, zmarszczenia i zagniecenia papieru, banknot w opakowaniu PCGS nr 8.. |
II-/III+ EF-/VF+ |
300 zł 380 zł
428 | STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI (USA) / State of Louisiana, Shreveport 5 dolarów, 10.03.1863; numeracja 23229; Criswell 14, Pick S895; bardzo ładny banknot w opakowaniu PMG nr 1906847-013 z oceną 58 Choice About Unc EPQ. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
500 zł 1 100 zł
429 | STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI (USA) / North Carolina, Raleigh 2 dolary, 4.10.1861; numeracja 4482; Criswell 21, Pick S2326; piękny banknot w opakowaniu PMG nr 1906581-029 z oceną 63 Choice Uncirculated. |
I/I- UNC/UNC- |
500 zł 850 zł
430 | WIELKA BRYTANIA / Bank of England 10 funtów, 19.04.1934; falsyfikat dywersyjny operacji Bernhard, seria K/134, numeracja 32067; Pick 336; pofalowane w pionie, złamane w pionie, banknot w opakowaniu P.. |
250 zł 1 000 zł
431 | POLSKA / Jan Kazimierz (1648–1668) medal z okazji zawarcia pokoju w Oliwie, 1660, autorstwa Jana Höhna młodszego; Aw: Popiersie króla w prawo, na dole sygnatura h.IUN., IOANNES CASIMIR9 D•G•POL•&SUEC•.. |
II-/III+ EF-/VF+ |
3 000 zł 4 000 zł
432 | POLSKA / Michał Korybut Wiśniowiecki (1669–1673) Medal koronacyjny, bez daty (1669), autorstwa Jana Buchheima, Wrocław (?); Aw: Popiersie władcy lekko w prawo, (kwiat) MICH • D • G • REX POL • M • DVX LIT • RUS • P.. |
300 000 zł 280 000 zł
433 | POLSKA / Jan III Sobieski (1674–1696) Medal na pamiątkę zwycięstwa pod Wiedniem, 1683, autorstwa Jana Höhna Młodszego, Gdańsk; Aw: Popiersie władcy w prawo, w antykizującym stroju, niżej ligatura IH, IOA.. |
30 000 zł 26 000 zł
434 | POLSKA / Jan III Sobieski (1674–1696) Medal upamiętniający powstanie antytureckiej Ligi Świętej, 1684, autorstwa Jana Höhna młodszego, Gdańsk; Aw: Wieniec, w którym popiersie Jana III w prawo, na odcięci.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
35 000 zł 48 000 zł
435 | Księstwo Warszawskie / Fryderyk August (1807–1812) Medal na pamiątkę utworzenia Towarzystwa Przyjaciół Nauk, 1808, projektu Jana Ligbera, Warszawa; Aw: Popiersie władcy w lewo, w peruce, niżej sygnatura LL, FRYDERYK .. |
I- UNC- |
10 000 zł 9 500 zł
436 | Królestwo Polskie / Mikołaj I (1825–1855) Medal na 250. rocznicę fundacji Uniwersytetu w Wilnie, 1828, projektu Fiodora Tołstoja; Aw: Głowa Mikołaja I w prawo, niżej sygnatura Г. ФЕОДОР • ТОЛСТОЙ., NICOLAO I.. |
I- UNC- |
50 000 zł 0 zł
437 | POLSKA / Polska pod zaborami Medal pamiątkowy dedykowany Jadwidze „Deotymie” Łuszczewskiej, 1897, projektu Władysława Wojciechowskiego, Kraków; Aw: Popiersie w prawo, JADWIGA ŁUSZCZYŃSKA - DEOTY.. |
II- EF- |
2 500 zł 5 000 zł
438 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) Medal dedykowany Bolesławowi Orlińskiemu, 1926, Warszawa, projektował Józef Aumiller; Aw: Popiersie w mundurze w lewo, w dolnej części znak mennicy i sygnatura J.Avm.. |
II+ EF+ |
1 000 zł 2 400 zł
439 | POLSKA / Medale Polonii na emigracji Medal wybity na pamiątkę 150. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki i 100. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego, 1967, Wawa; Aw: Popiersia Kościuszki i Piłsudskiego w.. |
I UNC |
500 zł 1 500 zł
440 | POLSKA / Medale Polonii na emigracji Medal wybity na pamiątkę 150. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki i 100. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego, 1967, Wawa; Aw: Popiersia Kościuszki i Piłsudskiego w.. |
I UNC |
500 zł 650 zł