Aukcja nr 78
USD/PLN: 4.460 | EUR/PLN: 4.640 | data: 14-05-2022
152 | Królestwo Kongresowe (1815–1866) / Aleksander I (1815-1825) 50 złotych, 1822 IB, Warszawa; Aw: Głowa cara zwrócona w prawo i napis w otoku ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKI; Rw: Dwugłowy Orzeł rosyjski z jabłkiem królews.. |
II-/III+ EF-/VF+ |
25 000 zł 29 000 zł
153 | Królestwo Kongresowe (1815–1866) / Aleksander I (1815-1825) 25 złotych, 1817 IB, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i legenda ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKI; Rw: Dwugłowy Orzeł rosyjski, poniżej litery I – B i napis w o.. |
II+ EF+ |
12 500 zł 15 000 zł
154 | Królestwo Kongresowe (1815–1866) / Aleksander I (1815-1825) 10 złotych, 1822 IB, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i napis w otoku ALEXANDER I CESARZ SA. W. ROS. KRÓL POLSKI; Rw: Orzeł carski z Orłem Polskim na płaszczu gronost.. |
II+ EF+ |
25 000 zł 30 000 zł
155 | Królestwo Kongresowe (1815–1866) / Aleksander I (1815-1825) 5 groszy, 1840 MW, Warszawa; wariant bez kropek na rewersie; Bitkin 1192, Plage 140; piękny blask menniczy, wyśmienita moneta w pudełku firmy NGC nr 3312785-019 z oce.. |
I UNC |
400 zł 1 500 zł
156 | Królestwo Kongresowe (1815–1866) / Aleksander I (1815-1825) 1 grosz, 1839 MW, Warszawa; bez kropki po słowie GROSZ i bez kropki po dacie; Bitkin 1225, Plage 254; subtelna, kolorowa patyna, piękna moneta w pudełku firmy NGC nr .. |
I/I- UNC/UNC- |
400 zł 2 200 zł