Aukcja nr 78

USD/PLN: 4.460 | EUR/PLN: 4.640 | data: 14-05-2022
152 Królestwo Kongresowe (1815–1866) / Aleksander I (1815-1825)
50 złotych, 1822 IB, Warszawa; Aw: Głowa cara zwrócona w prawo i napis w otoku ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKI; Rw: Dwugłowy Orzeł rosyjski z jabłkiem królews..
II-/III+
EF-/VF+
25 000 zł
29 000 zł
153 Królestwo Kongresowe (1815–1866) / Aleksander I (1815-1825)
25 złotych, 1817 IB, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i legenda ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKI; Rw: Dwugłowy Orzeł rosyjski, poniżej litery I – B i napis w o..
12 500 zł
15 000 zł
154 Królestwo Kongresowe (1815–1866) / Aleksander I (1815-1825)
10 złotych, 1822 IB, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i napis w otoku ALEXANDER I CESARZ SA. W. ROS. KRÓL POLSKI; Rw: Orzeł carski z Orłem Polskim na płaszczu gronost..
25 000 zł
30 000 zł
155 Królestwo Kongresowe (1815–1866) / Aleksander I (1815-1825)
5 groszy, 1840 MW, Warszawa; wariant bez kropek na rewersie; Bitkin 1192, Plage 140; piękny blask menniczy, wyśmienita moneta w pudełku firmy NGC nr 3312785-019 z oce..
400 zł
1 500 zł
156 Królestwo Kongresowe (1815–1866) / Aleksander I (1815-1825)
1 grosz, 1839 MW, Warszawa; bez kropki po słowie GROSZ i bez kropki po dacie; Bitkin 1225, Plage 254; subtelna, kolorowa patyna, piękna moneta w pudełku firmy NGC nr ..
I/I-
UNC/UNC-
400 zł
2 200 zł