Aukcja 78 / 354

USD/PLN: 4.460 | EUR/PLN: 4.640 | data: 14-05-2022

Medal na pamiątkę 100. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja, 1891, Norymberga

Numer: 354
Opis: POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów. Medal na pamiątkę 100. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja, 1891, Norymberga; Aw: W wieńcu W STULETNIĄ ROCZNICĘ / KONSTYTUCYI / 3 MAJA 1791. / MDCCCXCI., w otoku NIECH POKOLENIA POKOLENIOM PODAJĄ PAMIĄTKĘ DNIA TEGO; Rw: Tarcza herbowa Rzeczypospolitej, wokół niej promieniście herby 46 ziem Rzeczypospolitej przedzielone dwunastoma orłami, na dole sygnatura L. CHR. LAUER NÜRNBERG; Chomyn 421, 422, Strzałkowski Pamiątki 3-go Maja s. 16–17, Szyszko-Czyżak 149, Węsierski 2910; brąz, 70.5 mm, 131.59 g; delikatna patyna, duży i bardzo efektowny medal, pięknie zachowany.
Stan: I-, About Uncirculated
Data sprzedaży: 14-05-2022
Cena szacunkowa: 1 500 zł
Cena wywoławcza: 1 200 zł
Cena wylicytowana: 4 300 zł

Ilość odsłon: 517