Aukcja 78 / 348

USD/PLN: 4.460 | EUR/PLN: 4.640 | data: 14-05-2022

Medal pamiątkowy, 1832, projektu Władysława Tomasza Kazimierza Oleszczyńskiego, Paryż

Numer: 348
Opis: POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów. Medal pamiątkowy, 1832, projektu Władysława Tomasza Kazimierza Oleszczyńskiego, Paryż; Aw: Głowa Roberta Cutlara Fergussona w lewo, niżej sygnatura WL• OLESZCZYNSKI• F•, NEC DEERUNT QUI - MEMINERINT MEI; Rw: Wieniec, na jego przewiązaniu tarcza z herbem Polski i Litwy, w wieńcu ROBERT CUTLAR / FERGUSSON / CANDIDO AC TENACI / JURIS GENTIUM / PROPUGNATORI / VI OPRESSA / GENIO SUPERSTES / POLONIA / DICAVIT / M•D•CCC•XXXII.; Chomyn 656, H-Cz. 3833 (R3) (tam w srebrze); brąz, 50.2 mm, 58.02 g; delikatne zacięcie krawędzi, bardzo ładna patyna.
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 14-05-2022
Cena szacunkowa: 450 zł
Cena wywoławcza: 360 zł
Cena wylicytowana: 850 zł

Ilość odsłon: 482