Aukcja nr 75
USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 14-11-2020
609 | SZWECJA / Krystyna (1632–1654) 1 öre, 1650, mennica Avesta; SM 115; miedź, 53.48 g; zielony nalot na monecie, ale ładnie zachowana. |
400 zł 320 zł
610 | SZWECJA / Karol XI (1660–1697) 8 marek, 1692, mennica Sztokholm; SM 61; srebro, 31.16 g; patyna. |
II- EF- |
2 800 zł 2 915 zł
611 | SZWECJA / Karol XI (1660–1697) 4 marki, 1694, mennica Sztokholm; SM 85; srebro, 21.14 g. |
1 400 zł 1 120 zł
612 | SZWECJA / Karol XI (1660–1697) 2 marki, 1695, mennica Sztokholm; SM 151; srebro, 10.36 g; ciemna patyna. |
300 zł 380 zł
613 | SZWECJA / Karol XI (1660–1697) 2 1/2 öre, 1661, mennica Avesta; odmiana z diamentem pomiędzy koronami; SM 329; miedź, 38.67 g; bardzo rzadkie. |
III- VF- |
5 000 zł 4 000 zł
614 | SZWECJA / Karol XI (1660–1697) 2 öre, 1665, mennica Avesta; SM 334; miedź, 34.18 g. |
III- VF- |
400 zł 320 zł
615 | SZWECJA / Karol XII (1697–1718) 4 marki, 1705, mennica Sztokholm; ostatnia cyfra daty przebita z „4” na „5”; SM 47; srebro, 20.47 g. |
1 200 zł 1 200 zł
616 | SZWECJA / Karol XII (1697–1718) 2 marki, 1702, mennica Sztokholm; SM 63; srebro, 10.11 g; patyna. |
III VF |
500 zł 450 zł
617 | SZWECJA / Fryderyk I (1720–1751) Talar (riksdaler), 1721, mennica Sztokholm; moneta wybita w 200. rocznicę rozpoczęcia szwedzkiej wojny o niepodległość (Befrielsekriget), odmiana bez sygnatury na od.. |
III VF |
1 600 zł 2 800 zł
618 | SZWECJA / Fryderyk I (1720–1751) Talar (riksdaler), 1746, mennica Sztokholm; Dav. 1728, SM 86; srebro, 29.24 g. |
III- VF- |
1 200 zł 1 500 zł
619 | SZWECJA / Fryderyk I (1720–1751) 1/2 talara (dalera), 1746, mennica Avesta; Na płaszczyźnie nieregularnego prostokąta wybite punce z monogramem FRS pod koroną, na środku punca z nominałem 1/2 DALER .. |
III VF |
400 zł 950 zł
620 | SZWECJA / Adolf Fryderyk (1751–1771) Talar (riksdaler), 1767, mennica Sztokholm; Dav. 1732, SM 56; srebro, 29.17 g. |
III- VF- |
1 500 zł 0 zł
621 | SZWECJA / Adolf Fryderyk (1751–1771) 1/2 talara (dalera), 1758, mennica Avesta; Na płaszczyźnie nieregularnego prostokąta wybite punce z monogramem AFRS pod koroną, na środku punca z nominałem 1/2 DALER.. |
1 500 zł 1 800 zł
622 | SZWECJA / Adolf Fryderyk (1751–1771) 1/3 talara, 1760, mennica Stralsund; odmiana z głową króla i napisem 8 GUTE GROSCHEN COURANT; SB 246; srebro, 7.42 g. |
350 zł 0 zł
623 | SZWECJA / Gustaw III (1771–1792) Talar (riksdaler), 1776, mennica Sztokholm; Dav. 1736, SM 43; srebro, 29.27 g. |
1 250 zł 0 zł
624 | SZWECJA / Gustaw III (1771–1792) Talar (riksdaler), 1782, mennica Sztokholm; Dav. 1736, SM 48; srebro, 29.23 g; lekko czyszczony, patyna. |
III+/II- VF+/EF- |
1 500 zł 0 zł
625 | SZWECJA / Gustaw III (1771–1792) 2/3 talara (riksdalera), 1776, mennica Sztokholm; SM 55; srebro, 19.50 g. |
III VF |
1 000 zł 0 zł
626 | SZWECJA / Gustaw III (1771–1792) 1/3 talara (riksdalera), 1777, mennica Sztokholm;; SM 61 srebro, 9.62 g. |
III VF |
800 zł 0 zł
627 | SZWECJA / Gustaw III (1771–1792) 1/6 riksdalera (16 öre silvermynt), 1773, mennica Sztokholm; SM 74b; srebro, 6.01 g. |
III VF |
300 zł 240 zł
628 | SZWECJA / Gustaw III (1771–1792) 1/6 talara (riksdalera), 1778, mennica Sztokholm; SM 78; srebro 6.14 g. |
400 zł 0 zł