Aukcja nr 74

USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020
233 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety obiegowe
5 złotych 1925, Warszawa; Konstytucja; Aw: Orzeł z koroną, wokoło napis RZECZPOSPOLITA POLSKA 1925; Rw: Polonia wyciągająca rękę po Konstytucję, poniżej nominał, cał..
17 500 zł
23 000 zł
234 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety obiegowe
5 złotych 1928, Warszawa; Nike, wariant ze znakiem mennicy na rewersie; Parchimowicz 114a, moneta z kolekcji Karolkiewicza poz. 2853/1 - PROOF-LIKE; delikatna patyna..
1 500 zł
4 000 zł
235 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety obiegowe
5 złotych 1930, Warszawa; Nike; Parchimowicz 114c, moneta z kolekcji Karolkiewicza poz. 2853/2; miejscowa patyna, rzadki rocznik
3 000 zł
5 500 zł
236 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety obiegowe
5 złotych 1931, Warszawa; Nike; Parchimowicz 114d; czyszczone, ale rzadki rocznik
3 000 zł
6 500 zł
237 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety obiegowe
5 złotych 1935, Warszawa; Józef Piłsudski; Parchimowicz 118b; piękna moneta ze wspaniałym lustrem menniczym
400 zł
1 400 zł
238 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety obiegowe
2 złote, 1924, Paryż; popiersie kobiety z kłosami, odmiana z rogiem i pochodnią na awersie przy dacie; Parchimowicz 109a; wyśmienity stan zachowania, piękny blask me..
1 500 zł
3 800 zł
239 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety obiegowe
2 złote 1932, Warszawa; głowa kobiety w czepcu; Parchimowicz 110a; piękne
300 zł
550 zł
240 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety obiegowe
2 złote 1934, Warszawa; głowa kobiety w czepcu; Parchimowicz 110c; delikatnie przetarty awers, ale piękne
200 zł
360 zł