Aukcja nr 74
USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020
233 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety obiegowe 5 złotych 1925, Warszawa; Konstytucja; Aw: Orzeł z koroną, wokoło napis RZECZPOSPOLITA POLSKA 1925; Rw: Polonia wyciągająca rękę po Konstytucję, poniżej nominał, cał.. |
I- UNC- |
17 500 zł 23 000 zł
234 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety obiegowe 5 złotych 1928, Warszawa; Nike, wariant ze znakiem mennicy na rewersie; Parchimowicz 114a, moneta z kolekcji Karolkiewicza poz. 2853/1 - PROOF-LIKE; delikatna patyna.. |
I- UNC- |
1 500 zł 4 000 zł
235 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety obiegowe 5 złotych 1930, Warszawa; Nike; Parchimowicz 114c, moneta z kolekcji Karolkiewicza poz. 2853/2; miejscowa patyna, rzadki rocznik |
II- EF- |
3 000 zł 5 500 zł
236 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety obiegowe 5 złotych 1931, Warszawa; Nike; Parchimowicz 114d; czyszczone, ale rzadki rocznik |
II- EF- |
3 000 zł 6 500 zł
237 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety obiegowe 5 złotych 1935, Warszawa; Józef Piłsudski; Parchimowicz 118b; piękna moneta ze wspaniałym lustrem menniczym |
I UNC |
400 zł 1 400 zł
238 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety obiegowe 2 złote, 1924, Paryż; popiersie kobiety z kłosami, odmiana z rogiem i pochodnią na awersie przy dacie; Parchimowicz 109a; wyśmienity stan zachowania, piękny blask me.. |
I UNC |
1 500 zł 3 800 zł
239 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety obiegowe 2 złote 1932, Warszawa; głowa kobiety w czepcu; Parchimowicz 110a; piękne |
I UNC |
300 zł 550 zł
240 | II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety obiegowe 2 złote 1934, Warszawa; głowa kobiety w czepcu; Parchimowicz 110c; delikatnie przetarty awers, ale piękne |
I- UNC- |
200 zł 360 zł