Aukcja nr 74

USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020
135 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk
dukat 1611, Gdańsk; Aw: Popiersie króla w dużej kryzie w prawo i napis wokoło SIGIS 3 D G REX POL M D L R PR; Rw: Herb miasta Gdańska podtrzymywany przez dwa lwy, po..
12 500 zł
16 000 zł
136 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk
dukat 1631, Gdańsk; Aw: Popiersie króla w koronie i zbroi zwrócone w prawo, wokoło SIGIS III D G REX POL M D L R PR; Rw: Herb miasta Gdańska podtrzymywany przez dwa ..
25 000 zł
30 000 zł
137 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk
ort 1615, Gdańsk; popiersie z dużą głową króla, kropka nad łapą niedźwiedzia na rewersie; CNG 155.V, Shatalin GD15-1 (R1), Kop. Z.III.W. 1472 (R1); pięknie zachowany..
1 250 zł
1 400 zł
138 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk
ort 1615, Gdańsk; popiersie z mniejszą głową i wachlarzowatą kryzą, herb Gdańska w owalnej tarczy, dwukropek i krzyżyk na końcu napisu na awersie, pod herbami litery..
500 zł
1 600 zł
139 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk
ort 1617, Gdańsk; z dwukropkiem i krzyżykiem na końcu napisu otokowego na awersie, na rewersie pod herbami litery S-A i miniaturowa data; CNG 158.II, Shatalin GD17-3..
500 zł
2 800 zł
140 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk
ort 1623, Gdańsk; bez kropki przed SIGIS, data skrócona nad herbem miasta, końcówka napisu PR; CNG 167a, Shatalin GD23e-2, Kop. Z.III.W. 1487 (R); piękny
500 zł
3 000 zł
141 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk
ort 1623, Gdańsk; kropka przed SIGIS, data skrócona nad herbem miasta, końcówka napisu PR; CNG 167a, Shatalin GD23e-4, Kop. Z.III.W. 1487 (R); pięknie zachowany
I-/II+
UNC-/EF+
400 zł
2 000 zł
142 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk
ort 1625, Gdańsk; na awersie końcówka PR z kropką na końcu; CNG 168a, Shatalin GD25b-3, Kop. Z.III.W. 1489 (R); piękna moneta w pudełku NGC 4911849-004 z oceną MS61
I-/II+
UNC-/EF+
400 zł
1 500 zł
143 Zygmunt III Waza 1587-1632 / miasto Gdańsk
denar 1596, Gdańsk; CNG 145.VII, Kop. Z.III.W. 1446 (R2), Tyszkiewicz 1 mk; delikatna patyna, wyśmienity stan zachowania, moneta w pudełku PCGS 506493.64/82462258 z ..
I/I-
UNC/UNC-
600 zł
950 zł