Aukcja 74 / 133

USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020

półtorak 1620, Wilno

Numer: 133
Opis: Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety litewskie. półtorak 1620, Wilno; odmiana z herbem Wadwicz bez tarczy na awersie, Aw: Czteropolowa tarcza herbowa z herbem Wazów w centralnej części, wokoło napis SIG III D G / herb Wadwicz (Krzysztofa Naruszewicza, wielkiego podskarbiego litewskiego w latach 1618-1631) bez tarczy / RE P M D L, całość napisu zaczynają i kończą trzy kropki; Rw: Jabłko królewskie z nominałem 24, u góry data 2-0, w otoku napis MON NOVA / nominał w okręgu / M D LIT zakończone trzema kropkami i gwiazdką; Górecki W.20.1.b (R4), Ivanauskas 4SV28-7 (RRRR), H-Cz. -, Kop. 1226 (R8), Tyszkiewicz 75 mk?; miejscowa patyna i grynszpan, duży blask menniczy, piękna i ekstremalnie rzadka moneta
Stan: II+, Choice Extremely Fine
Data sprzedaży: 16-05-2020
Cena szacunkowa: 3 000 zł
Cena wywoławcza: 2 400 zł
Cena wylicytowana: 5 000 zł

Ilość odsłon: 1206