Aukcja 74 / 113

USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020

talar 1630, Bydgoszcz

Numer: 113
Opis: Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne. talar 1630, Bydgoszcz; Aw: Wąskie popiersie króla w zbroi z kokardą w prawo, w rękach dzierżące miecz i jabłko królewskie, poniżej herb Półkozic i napis wokoło SIGIS III D G REX POL M D LIT RVS PRVS MASO rozpoczęty i zakończony rozetkami; Rw: Wielopolowa tarcza herbowa, po bokach inicjały I-I (Jakub Jacobson van Emden, zarządca mennicy w Bydgoszczy) i data 16-30, w otoku napis SAM LIV NEC NO SV / order Złotego Runa / GOT VAD Q HR REX; Dostych 30.3.08.A (R6), Dav. 4316, Kop. Z.III.W. 1035 (R), Tyszkiewicz 6 mk; srebro 28.58 g; ciemna patyna, rewers wybity nieco ruszonym stemplem
Stan: III+, Good Very Fine
Data sprzedaży: 16-05-2020
Cena szacunkowa: 6 000 zł
Cena wywoławcza: 4 800 zł
Cena wylicytowana: 6 000 zł

Ilość odsłon: 379