Aukcja nr 73

USD/PLN: 3.850 | EUR/PLN: 4.250 | data: 16-11-2019
276 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 / monety próbne
100 złotych 1960, Warszawa; Aw: Duży Orzeł, data pod szponami, wokoło napis; Rw: Mieszko i Dąbrówka - głowy, mały Orzełek i wypukły napis PRÓBA; Parchimowicz P345d; ..
10 000 zł
14 500 zł
277 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 / monety próbne
10 złotych 1964, Warszawa; Kazimierz Wielki - 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego - PRÓBA (wariant bez napisu PRÓBA); Parchimowicz P241b; miedzionikiel, nakład ty..
800 zł
825 zł
278 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 / monety próbne
50 groszy 1949, Warszawa; nominał 50, wklęsły napis PRÓBA na rewersie; Parchimowicz P209b; mosiądz 4.81 g; nakład 100 sztuk, moneta pięknie zachowana i rzadka
1 500 zł
0 zł
279 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 / monety próbne
10 groszy 1949, Warszawa; nominał 10, wklęsły napis PRÓBA na rewersie; Parchimowicz P205b; mosiądz 2.10 g; piękna i rzadka moneta wybita w nakładzie 100 sztuk
1 000 zł
0 zł
280 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 / monety próbne
2 grosze 1949, Warszawa; nominał 2, wklęsły napis PRÓBA na rewersie; Parchimowicz P202b; mosiądz 1.62 g; subtelna patyna, wybito tylko 100 sztuk, piękna i rzadka mon..
1 000 zł
0 zł
281 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 / monety próbne
1 grosz 1949, Warszawa; nominał 1, wklęsły napis PRÓBA na rewersie; Parchimowicz P201b; mosiądz 1.30 g; subtelna patyna, piękny i rzadki
1 000 zł
850 zł
282 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 / monety obiegowe
10.000 złotych 1986, mennica w Szwajcarii; Jan Paweł II; Parchimowicz 363Ab; srebro 28.23 g; wybite stemplem lustrzanym, nakład nieznany, pięknie zachowane, wielka r..
6 000 zł
6 000 zł
283 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 / monety obiegowe
200 złotych 1982, mennica w Szwajcarii; Jan Paweł II; Parchimowicz 316a; srebro 28.34 g; nakład 3.000 sztuk, wybite stemplem zwykłym, piękna moneta z pudełkiem NBP i..
1 250 zł
2 200 zł
284 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 / monety obiegowe
100 złotych 1982, mennica w Szwajcarii; Jan Paweł II; Parchimowicz 294a; wybite stemplem zwykłym, nakład 8.700 sztuk, miejscowa patyna, pięknie zachowana moneta w pu..
800 zł
0 zł
285 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 / monety obiegowe
100 złotych 1982, mennica w Szwajcarii; Jan Paweł II; Parchimowicz 294a; wybite stemplem lustrzanym, nakład 3.750 sztuk, miejscowa patyna, pięknie zachowana moneta w..
1 250 zł
0 zł
286 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 / monety obiegowe
5 złotych 1958, Warszawa; Rybak, odmiana z szeroką cyfrą 8 w dacie; Parchimowicz 220aa; aluminium; bardzo rzadkie, idealny stan zachowania
1 000 zł
4 600 zł
287 Polska Rzeczpospolita Ludowa 1952-1989 / monety obiegowe
5 złotych, 1958, Warszawa; Rybak, odmiana z wąską cyfrą 8 w dacie; Parchimowicz 220a; aluminium; wyśmienite i rzadkie
800 zł
1 800 zł