Aukcja 73 / 177

USD/PLN: 3.850 | EUR/PLN: 4.250 | data: 16-11-2019

talar 1742, Drezno

Numer: 177
Opis: August III 1733-1763 / monety sasko-polskie. talar 1742, Drezno; Aw: Popiersie króla zwrócone w prawo, wokoło D G FRID AUGUST REX POL DUX SAX I C MA & W zakończone rozetką; Rw: Polska i saksońska tarcza herbowa, poniżej jabłko królewskie, litery F.W.ô.F. (inicjały Fryderyka Wilhelma ô Feral), pod nimi znak mennicy hak, w otoku napis SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECTOR 1742; Dav. 2665, Kahnt 531, Kop. 1145 (R1), Schnee 1028; srebro 29.14 g; miejscowa patyna
Stan: III+/II-, Extremely Fine / Very Fine
Data sprzedaży: 16-11-2019
Cena szacunkowa: 4 000 zł
Cena wywoławcza: 3 200 zł
Cena wylicytowana: 4 200 zł

Ilość odsłon: 1003