Aukcja 73 / 161

USD/PLN: 3.850 | EUR/PLN: 4.250 | data: 16-11-2019

półtalar 1649, Gdańsk

Numer: 161
Opis: Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk. półtalar 1649, Gdańsk; Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CASIM D G REX POL & SVEC M D L RVS PR; Rw: Herb Gdańska, niżej litery G - R i data, napis wokoło MONETA ARGENTEA CIVITATIS GEDANENSIS; CNG 298.I.a, H-Cz. 1922 (R5), Kop. 7636 (R6), Slg. John Philipp 417, Tyszkiewicz 60 mk; wariant z końcówką RVS PR nie był notowany w doskonałych polskich zbiorach Z. Chełmińskiego, W. Chomińskiego, M. Frankiewicza czy H. Karolkiewicza; srebro 14.00 g; patyna, bardzo rzadki
Stan: III-, Nearly Very Five
Data sprzedaży: 16-11-2019
Cena szacunkowa: 15 000 zł
Cena wywoławcza: 12 000 zł
Cena wylicytowana: 14 000 zł

Ilość odsłon: 267