Aukcja nr 69
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
474 | Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Mikołaj I 1825-1855 25 złotych 1829, Warszawa; Aw: Głowa cara w prawo i napis w otoku, Rw: Nominał i data otoczone wieńcem dębowym, poniżej inicjały F-H (Fryderyk Hunger - intendent menn.. |
II+ EF+ |
20 000 zł 0 zł
475 | Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Mikołaj I 1825-1855 5 złotych 1834, Warszawa; z inicjałami IP pod Orłem (mincerz Jerzy Pusch); Bitkin 992, Plage 44, Berezowski 5 zł; piękna kolorowa patyna, wyjątkowo ładny egzemplarz |
I- UNC- |
2 500 zł 5 500 zł
476 | Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Mikołaj I 1825-1855 złotówka 1830, Warszawa; odmiana z kropkami po ZŁO i POL; Bitkin 999, Plage 73; pięknie zachowana, z dużym połyskiem menniczym |
I- UNC- |
1 000 zł 1 700 zł
477 | Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Mikołaj I 1825-1855 złotówka 1832, Warszawa; odmiana z małą głową króla; Bitkin 1003, Plage 77 (R); piękna |
I- UNC- |
1 000 zł 1 900 zł
478 | Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Mikołaj I 1825-1855 10 groszy 1827, Warszawa; wariant z literami I-B na awersie; Bitkin 1007, Plage 88; wyśmienity stan zachowania |
I- UNC- |
1 000 zł 1 400 zł
479 | Królestwo Kongresowe 1815-1835 / Mikołaj I 1825-1855 5 groszy 1839, Warszawa; ogon Orła z gęstymi piórami; Bitkin 1190, Plage 139; rzadszy rocznik, piękne |
I/I- UNC/UNC- |
500 zł 1 000 zł