Aukcja nr 69
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
385 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń dwudukat 1664, Toruń; Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CAS D G R POL & SVE M D L R P; Rw: Herb Torunia, po bokach data i inicjały HD-L (inicjały Hansa .. |
50 000 zł 40 000 zł
386 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń ort 1654, Toruń; na rewersie data i inicjały HI-L (Hans Jakub Lauer); Kop. 8317 (R2), Tyszkiewicz 5 mk; patyna, rzadszy rocznik w bardzo ładnym stanie zachowania |
2 000 zł 2 200 zł
387 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń ort 1655, Toruń; trójkąt u góry, inicjały HI-L na rewersie; Kop. 8320 (R1), Tyszkiewicz 2 mk; patyna, moneta wybita charakterystycznie uszkodzonym stemplem |
II- EF- |
800 zł 1 400 zł
388 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń ort 1663, Toruń; inicjały HD-L na rewersie, HD oddzielone; Kop. 8327 (R1), Tyszkiewicz 2 mk; patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
750 zł 1 750 zł
389 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń ort 1664, Toruń; bardzo rzadka odmiana z napisem THORUNENSIS - użyto U zamiast V; H.-Cz. -, Kop. 8329 (R1) var., Slg. Marienburg - , Tyszkiewicz 3 mk; bardzo ładnie z.. |
3 000 zł 3 100 zł