Aukcja nr 69
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
379 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Bydgoszcz ort 1651, Bydgoszcz; Aw: Popiersie króla w prawo, w wieńcu laurowym i zbroi i napis w otoku IOAN CAS D G P – OL & SVEC REX; Rw: Tarcza herbowa, po bokach nominał 1-8 .. |
II- EF- |
3 000 zł 3 000 zł
380 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk talar 1649, Gdańsk; Aw: Popiersie z dużą głową króla w prawo i napis wokoło; Rw: Herb Gdańska w owalnej tarczy z dużymi literami G - R i napis wokoło; srebro 27.41 g;.. |
10 000 zł 0 zł
381 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk ort 1651, Gdańsk; odwódka tylko przy popiersiu, na rewersie bez obwódki; CNG 275b, H.-Cz. 1994, Kop. 7616 (R8); bardzo rzadki i bardzo ładnie zachowany |
II+ EF+ |
7 500 zł 18 500 zł
382 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk ort 1651, Gdańsk; odmiana bez obwódek wewnętrznych; CNG 275a, Kop. 7614 (R2) |
II-/III+ EF-/VF+ |
1 250 zł 1 400 zł
383 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk ort 1658, Gdańsk; data przebita z 1657 roku; CNG 287.III.b, Kop. 7623 (R1); bardzo ładnie wybity i pięknie zachowany |
II+ EF+ |
1 500 zł 3 800 zł
384 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Gdańsk ort 1663, Gdańsk; herb lewek w tarczy dzieli datę 16-63; CNG 294.II, Kop. 7631 (R2) |
II-/III |
600 zł 1 100 zł
385 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń dwudukat 1664, Toruń; Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CAS D G R POL & SVE M D L R P; Rw: Herb Torunia, po bokach data i inicjały HD-L (inicjały Hansa .. |
50 000 zł 40 000 zł
386 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń ort 1654, Toruń; na rewersie data i inicjały HI-L (Hans Jakub Lauer); Kop. 8317 (R2), Tyszkiewicz 5 mk; patyna, rzadszy rocznik w bardzo ładnym stanie zachowania |
2 000 zł 2 200 zł
387 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń ort 1655, Toruń; trójkąt u góry, inicjały HI-L na rewersie; Kop. 8320 (R1), Tyszkiewicz 2 mk; patyna, moneta wybita charakterystycznie uszkodzonym stemplem |
II- EF- |
800 zł 1 400 zł
388 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń ort 1663, Toruń; inicjały HD-L na rewersie, HD oddzielone; Kop. 8327 (R1), Tyszkiewicz 2 mk; patyna |
II-/III+ EF-/VF+ |
750 zł 1 750 zł
389 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń ort 1664, Toruń; bardzo rzadka odmiana z napisem THORUNENSIS - użyto U zamiast V; H.-Cz. -, Kop. 8329 (R1) var., Slg. Marienburg - , Tyszkiewicz 3 mk; bardzo ładnie z.. |
3 000 zł 3 100 zł