Aukcja nr 68

USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.300 | data: 13-05-2017
260 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica poznańska
trojak 1597, Poznań; u dołu rewersu skrócona data rozdzielona kwiatkiem trójlistnym, na rewersie napis w dwóch wierszach, popiersie z długą kryzą; Iger P.97.7.a (R);..
Certyfikat
250 zł
280 zł
261 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica poznańska
trojak 1598, Poznań; na rewersie I-F H-R oraz kwiatek, popiersie z kokardą pod kryzą; Iger P.98.1.a (R1); rzadki
Certyfikat
250 zł
340 zł
262 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica poznańska
trojak 1598, Poznań; HR-HT rozdzielone herbem Lewart, popiersie z kokardą pod kryzą; Iger P.98.2.a (R)
Certyfikat
250 zł
380 zł
263 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica poznańska
trojak 1600, Poznań; litera P przy Orle, popiersie z kokardą pod kryzą; Iger P.00.2.b; ładny
Certyfikat
250 zł
280 zł
264 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica poznańska
trojak 1601, Poznań; litera P przy Orle; Iger P.01.2.a; bardzo ładny
Certyfikat
250 zł
250 zł
265 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica malborska
trojak 1592, Malbork; herb Snopek z bokami do góry, na rewersie odmiana z interpunkcją w formie rozetek; Iger M.92.1.a; patyna, bardzo ładny
Certyfikat
250 zł
380 zł
266 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica malborska
trojak 1593, Malbork; popiersie króla z pełnym zarostem; Iger M.93.1.b; patyna, bardzo ładnie zachowany
Certyfikat
250 zł
1 200 zł
267 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica malborska
trojak 1594, Malbork; skrócona data u dołu między pierścieniem a trójkątem; Iger M.94.1.a; bardzo ładny
Certyfikat
250 zł
440 zł
268 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica malborska
trojak 1594, Malbork; skrócona data u dołu rozdzielona pierścieniem (znakiem mincerza Kacpra Goebla); Iger M.94.3.a (R3); rzadki typ monety w ładnym stanie zachowania
Certyfikat
750 zł
1 400 zł
269 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica bydgoska
trojak 1595, Bydgoszcz; szeroka głowa króla, u dołu rewersu haki pod FS i V-I, skrócona data na końcu trzeciego wiersza na rewersie; Iger B.95.2.c/d; ciemna patyna
Certyfikat
250 zł
280 zł
270 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica bydgoska
trojak 1595, Bydgoszcz; u dołu rewersu kropka nad FS, szeroka głowa króla, korona płaska z rozetą i trójlistkami; Iger B.95.9.e/b
Certyfikat
250 zł
300 zł
271 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica bydgoska
trojak 1596, Bydgoszcz; róża i H-R u dołu rewersu, duża głowa króla; Iger B.96.2.d/a; bardzo ładny z dużym połyskiem menniczym
Certyfikat
300 zł
500 zł
272 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica bydgoska
trojak 1597, Bydgoszcz; na rewersie napis w dwóch wierszach, głowa króla z kryzą bez kokardy; Iger B.97.3.a; ładny
Certyfikat
250 zł
200 zł
273 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica bydgoska
trojak 1598, Bydgoszcz; na rewersie herby Lewart, Róża i Radwan; Iger B.98.1.a (R); patyna, ładnie zachowany
Certyfikat
250 zł
280 zł
274 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica bydgoska
trojak 1598, Bydgoszcz; na rewersie herb Lewart z literą B z prawej strony, I-F rozdziela skróconą datę, kropki po bokach nominału; Iger B.98.2.b (R2); patyna, rzadki
Certyfikat
250 zł
380 zł
275 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica bydgoska
trojak 1598, Bydgoszcz; na rewersie herb Lewart z literą B z prawej strony; Iger B.98.5.c; ładny
Certyfikat
250 zł
230 zł
276 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica bydgoska
trojak 1599, Bydgoszcz; herb Lewart w tarczy; Iger B.99.2.c - ale tylko jedna kropka przed REX; ładnie zachowany
Certyfikat
250 zł
200 zł
277 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica bydgoska
trojak 1600, Bydgoszcz; na awersie REX PO M L; Iger B.00.1.c (R1); rzadki
Certyfikat
250 zł
440 zł
278 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica wschowska
trojak 1595, Wschowa; znak menniczy kończy napis w otoku na awersie; Iger W.95.1.b (R); ładny, z połyskiem menniczym
Certyfikat
250 zł
340 zł
279 Zygmunt III Waza 1587-1632 / mennica wschowska
trojak 1595, Wschowa; korona z lilią bez obwódki, data na awersie, na rewersie końcówka POLONIA, krzyżyki przy ruszcie i herbie Lewart; Iger W.95.6.c
Certyfikat
250 zł
270 zł