Aukcja nr 67
USD/PLN: 4.150 | EUR/PLN: 4.400 | data: 26-11-2016
467 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń ort 1654, Toruń; Kop. 8317 (R2), Tyszkiewicz 5 mk; rzadki |
1 250 zł 1 000 zł
468 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń ort 1655, Toruń; Kop. 8320 (R1), Tyszkiewicz 2 mk; bardzo ładny z dużym blaskiem menniczym |
1 250 zł 3 800 zł
469 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń ort 1660, Toruń; data przebita z roku 1659; Kop. 8323 (R1), Tyszkiewicz 3 mk |
III VF |
800 zł 900 zł
470 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń ort 1662, Toruń; Kop. 8326 (R1), Tyszkiewicz 1.50 mk |
III VF |
800 zł 850 zł
471 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń ort 1663, Toruń; popiersie króla z orderem św. Ducha; CNCT 1687 (R5), Kop. 8328 var. (R1), Tyszkiewicz 2 mk; delikatnie niecentryczny, ale rzadki i w wyśmienitym stan.. |
I- UNC- |
5 000 zł 6 500 zł
472 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń ort 1663, Toruń; małe popiersie bez orderu św. Ducha; CNCT 1660 (R1), Kop. 8328 (R1), Tyszkiewicz 2 mk; małe wyszczerbienie krążka, ale piękny blask menniczy |
I-/II+ UNC-/EF+ |
2 000 zł 2 200 zł
473 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń ort 1664, Toruń; na rewersie błąd w napisie TIIRVNENSIS; CNCT 1698 (R4), Kop. 8329 var. (R1), Tyszkiewicz 3 mk; rzadki i wyśmienity stan zachowania |
I- UNC- |
6 000 zł 6 500 zł
474 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń ort 1664, Toruń; Kop. 8329 (R1), Tyszkiewicz 3 mk; patyna, pięknie zachowany, bardzo rzadka odmiana orta toruńskiego, jedyna, w której zapisując nazwę miasta popełnio.. |
II+ EF+ |
6 500 zł 6 500 zł
475 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń ort 1664, Toruń; na rewersie błąd w napisie TIIRVNENSIS; CNCT 1698 (R4), Kop. 8329 var. (R1), Tyszkiewicz 3 mk; lekko niecentryczny, ale rzadki i ładny |
II- EF- |
1 250 zł 4 200 zł
476 | Jan II Kazimierz Waza 1649-1668 / miasto Toruń dwugrosz 1651, Toruń; odmiana bez obwódek; CNCT 1716 (R5), H-Cz. 2002 (R3), Tyszkiewicz 10 mk; gięty, ale rzadki |
III VF |
500 zł 1 700 zł