Aukcja nr 62

USD/PLN: 3.940 | EUR/PLN: 4.220 | data: 07-11-2015
981 Saksonia, linia albertyńska / August 1553-1586
talar 1567 HB, Drezno; Aw: Dwa skrzyżowne miecze w tarczy; Rw: Napis poziomy MDLXVII GOTHA CAPTA ...; Kahnt 61, Merseb. 678, Schnee 717, Dav. 9800; srebro 28.82 g, t..
2 000 zł
1 600 zł
982 Saksonia, linia albertyńska / Krystian 1586-1591
talar 1591 HB, Drezno; Aw: Popiersie w zbroi z mieczem i hełmem w prawo; Rw: Napis poziomy OBIIT XXV SEPTEMBRIS ANNO M D XCI IACTVRAM OSTENDET DIES; Kahnt 152, Merse..
4 000 zł
5 500 zł
983 Saksonia, linia albertyńska / Jan Jerzy I 1615-1656
talar 1637 SD, Drezno; na rewersie koniec napisu ELEC; Dav. 7601, Kahnt 167, Schnee 872; srebro 29.14 g, bardzo ładny
II/II+
EF/EF+
1 500 zł
1 200 zł
984 Saksonia, linia albertyńska / Jan Jerzy I 1615-1656
talar 1653 CR, Drezno; Dav. 7612, Kahnt 169, Schnee 879; srebro 29.02 g, bardzo ładny, patyna
II/II+
EF/EF+
1 750 zł
985 Saksonia, linia albertyńska / Jan Jerzy II 1656-1680
talar 1660 CR, Drezno; Dav. 7617, Kahnt 388, Schnee 909; srebro 29.08 g, wyśmienicie zachowany egzemplarz z typowymi załamaniami tła będącymi świadectwem świeżości w..
7 000 zł
5 600 zł
986 Saksonia, linia albertyńska / Jan Jerzy IV 1691-1694
2/3 talara (gulden) 1693 IK, Drezno; Kahnt 661, Dav. 812, Merseb. 1317, moneta w pudelku firmy NGC z oceną AU55, ładnie zachowana
II/II+
EF/EF+
1 000 zł
987 Saksonia, linia albertyńska / Fryderyk August I 1694-1733 (późniejszy król Polski August II)
talar 1697 IK, Drezno; Kahnt 101, Merseb. 1385, Schnee 985, Dav. 7652; srebro 28.99 g, lekko gładzone tło, ciemna patyna
III/III+
VF/VF+
2 500 zł
3 000 zł