Aukcja nr 62

USD/PLN: 3.940 | EUR/PLN: 4.220 | data: 07-11-2015
Jesteś w: A62  MONETY ZAGRANICZNE
942 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
talar 1605 H, Hall; Dav. 3005, M.-T. 376, Voglh. 95/III; srebro 28.14 g, minimalna wada krążka, ale wyśmienicie zachowany
2 500 zł
943 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
talar 1609, Hall; Dav. 3006, M.-T. 382, Voglh. 96/XII; srebro 28.40 g, patyna
1 000 zł
900 zł
944 AUSTRIA / Ferdynand II 1619-1637
dwutalar 1631, Graz; Dav. 3109, Her. 308; srebro 56.21 g, wybity na krążku z krawędzi blachy
5 000 zł
4 000 zł
945 AUSTRIA / Ferdynand II 1619-1637
talar 1626, Joachimstal; Voglh. 138/II, Dietiker 737, Dav. 3141, Her. 336; srebro 29.15 g, wybite na minimalnie obciętym krążku, lekko opiłowany rant, ale bardzo ładn..
2 500 zł
946 AUSTRIA / arcyksiążę Leopold V 1619-1632
Klaudia Medycejska- żona Leopolda V, dwutalar bez daty (emisja z 1635 roku), Hall; Dav. 3331, M.-T. 487; srebro 56.23 g, ładnie zachowany, miejscowa patyna
3 500 zł
2 800 zł
947 AUSTRIA / Ferdynand Karol 1632-1662
dwutalar, bez daty, Hall; odmiana bez mitry na głowie arcyksięcia; Dav. 3363, M.-T. 512; srebro 57.48 g, patyna
4 000 zł
948 Franciszek II 1792-1835 / emisje przed ustanowieniem cesarstwa w 1806 r.
12 krajcarów 1795 B, Krzemnica; Her. 827; bardzo rzadki nominał bity tylko w tym roczniku, pięknie zachowany
I-/II+
UNC-/EF+
250 zł
949 Franciszek II 1792-1835 / emisje po ustanowieniu cesarstwa w 1806 r.
1/2 sovrano 1831 M, Mediolan; Her. 254, Fr. 741d, J. 230; złoto 5.63 g, ładnie zachowane
2 000 zł
2 000 zł
950 Biskupstwo Ołomuniec / Karol III Lotaryński 1695-1711
talar 1704, Kromierzysz; Dav. 1208, Suchomel/Videman 574; srebro 28.40 g, ciemna patyna, lekko opiłowany rant, ale ładnie zachowany
1 250 zł
1 100 zł
951 CZARNOGÓRA / Mikołaj I 1910-1918
1 perpera 1914, Paryż; KM 14, srebro, moneta w pudełku firmy NGC z oceną MS62, pięknie zachowana
200 zł
300 zł
952 FRANCJA / Napoleon Bonaparte jako cesarz 1804-1814
20 franków AN12 (1804) A, Paryż; Gad. 1021, Fr. 487; złoto 6.42 g, pierwszy rocznik monet Napoleona jako cesarza (faktycznie bardzo krótko bito te monety, od maja do..
1 400 zł
3 200 zł
953 FRANCJA / Karol X 1824-1830
40 franków 1830 A, Paryż; Gad. 1105, Fr. 547; złoto 12.86 g, wybite minimalnie uszkodzonym stemplem rewersu, małe uderzenia na obrzeżu, ale przyzwoity stan zachowania
2 750 zł
954 GRECJA / Otto Bawarski 1832-1862
5 drachm 1833 A, Monachium; KM 20; srebro, rzadszy typ monety
500 zł
600 zł
955 HISZPANIA / Filip III 1598-1621
8 reali (talar) 1607 C, Segovia; Dav. 4394, Cayon 4866, Calbeto 1491 (r); srebro 27.40 g, pięknie zachowany
I-/II+
UNC-/EF+
3 000 zł
10 500 zł
956 NIDERLANDY / Geldria
talar lewkowy 1646, Geldria; odmiana bez znaku menniczego przy dacie; Purmer Ge56, Delm. 825; srebro 27.28 g, ładny stan zachowania jak na ten typ monety, patyna
300 zł
250 zł
957 Królestwo Holandii / Ludwik Napoleon 1806-1810
dukat 1810, Utrecht; Fr. 322, Delm. 1180; złoto 3.51 g, pięknie zachowany, niemalże menniczy egzemplarz
2 500 zł
3 000 zł
958 Augsburg, miasto / Ferdynand III 1637-1657
talar 1645; z tytulaturą Ferdynanda III; Dav. 5039, F.-S. 335, Forster 306; srebro 29.23 g, piękny egzemplarz z delikatną patyną
2 500 zł
959 Bawaria / Ludwik I 1825-1848
dwutalar (3 1/2 guldena) 1842; wybity z okazji zaślubin króla z księżną Marią, bratanicą pruskiego króla Fryderyka Wilhelma III; Thun 81, AKS 104, J. 72, Dav. 588; ł..
800 zł
1 000 zł
960 Brunszwik-Lüneburg / Wilhelm 1831-1884
dwutalar (3 1/2 guldena) 1842 CvC, Brunszwik; Welter 3086, AKS 72, Dav. 633, Thun 118; bardzo ładny
1 750 zł
961 Brunszwik-Wolfenbüttel / August Młodszy 1635-1666
talar z dzwonem 1643, typ VII; Aw: Jedenasto polowa tarcza herbowa z pięcioma hełmami; Rw: Dzwon na tle miasta, wokoło napis kończący się ANO; Welter 816, Dav. 6375 ..
1 500 zł