Aukcja nr 61
USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.120 | data: 12-09-2015
990 | Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm II 1786-1797 talar 1791 A, Berlin; v. Schrötter 35, Neumann 4; srebro 21.94 g, bardzo ładny |
II/II- EF/EF- |
1 400 zł | |
991 | Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm II 1786-1797 talar 1792 B, Wrocław; v. Schrötter 43, Neumann 4; srebro 22.12 g, lekko przetarty, piękny blask menniczy, delikatna patyna |
II+ EF+ |
600 zł 1 300 zł
992 | Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm II 1786-1797 1/3 talara 1790 A, Berlin; v. Schrötter 57, Neumann 6; srebro, moneta w pudełku firmy NGC z oceną MS63, wyśmienity egzemplarz, rzadkie w tym stanie zachowania |
I UNC |
400 zł 650 zł
993 | Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm III 1797-1840 4 grosze (1/6 talara) 1804 A, Berlin; v. Schrötter 75, Neumann 8; pięknie zachowane, kilka małych rysek, ale wspaniały blask menniczy |
I- UNC- |
500 zł 480 zł
994 | Prusy - królestwo / Fryderyk Wilhelm III 1797-1840 1/6 talara 1817 B, Wrocław; AKS 24, J. 31; piękne |
II/II+ EF/EF+ |
300 zł | |
995 | Reuss - starsza linia / Henryk XX 1836-1859 dwutalar 1848 A, Berlin; Dav. 797, AKS 13, Thun 279; srebro 36.95 g, patyna, rzadki, nakład tylko 2.400 egz. |
II+ EF+ |
5 500 zł | |
996 | Saksonia / Jan Fryderyk I i Jerzy 1532-1539 talar (Guldengroschen) 1537, Annaberg; Dav. 9721, Keilitz 128, Schnee 72; srebro 29.02 g, delikatna patyna, przyzwoicie zachowany |
2 250 zł | |
997 | Saksonia / Jan Fryderyk i Maurycy 1541-1547 talar 1545, Annaberg; Dav. 9730, Keilitz 187, Schnee 108, Engelhardt 210; srebro 28.91 g, przyzwoity stan zachowania |
2 500 zł | |
998 | Saksonia / August 1553-1586 talar 1566, Schneeberg; Dav. 9793, Keilitz/Kahnt 51, Schnee 707; srebro 28.50 g, rzadki |
3 500 zł | |
999 | Saksonia / Fryderyk August III 1763-1806 talar 1773 EDC, Drezno; Dav. 2690, Buck 139.e; srebro 27.95 g, piękny egzemplarz |
I/I- UNC/UNC- |
1 200 zł 960 zł
1000 | Saksonia / Fryderyk August III 1763-1806 talar 1789 IEC, Drezno; Dav. 2695, Buck 161.c, Merseburger 1955; srebro 27.90 g, piękny egzemplarz |
I/I- UNC/UNC- |
1 200 zł | |
1001 | Saksonia / Jan 1854-1873 talar zwycięstwa (Siegestaler) 1871 B, Drezno; Dav. 898, AKS 159, J. 132, Kahnt 473, Thun 351; piękny egzemplarz z ładną patyną |
I- UNC- |
750 zł 650 zł
1002 | Saksonia-Coburg-Gotha / Ernest II 1844-1893 talar 1846 F, Drezno; Dav. 821, AKS 100, J. 282, Kahnt 493, Thun 364; przyzwoicie zachowany |
II/II- EF/EF- |
1 750 zł | |
1003 | Saksonia-Weimar-Eisenach / Karol Fryderyk 1828-1853 talar 1841 A, Berlin; Dav. 845, AKS 21, J. 531, Kahnt 514, Thun 384; rzadki i piękny |
I-/II+ UNC-/EF+ |
1 500 zł 1 200 zł
1004 | Schleswig-Holstein, linia Gottorp / Fryderyk III 1616-1659 talar 1622, Schleswig; Dav. 3698, Lange 320.a; srebro 28.62 g, lekko pęknięty krążek, nieco niedobity, ale ładnie zachowany |
III VF |
1 000 zł 1 400 zł
1005 | Schwarzburg - Rudolstadt / Fryderyk Günther 1807-1867 dwutalar1841 A, Berlin; Dav. 913, AKS 11, Thun 392; srebro 37.08 g, minimalne uderzenie na rancie, ale pięknie zachowany |
I- UNC- |
4 000 zł 3 200 zł
1006 | Schwarzburg - Sondershausen / Günther Fryderyk Karol 1835-1880 dwutalar 1845 A, Berlin; Dav. 920, AKS 37, J. 74, Thun 399; srebro 37.12 g, bardzo ładny, delikatna patyna |
II+ EF+ |
4 500 zł | |
1007 | Cesarstwo Niemieckie 1871-1918 / Lubeka - miasto 5 marek 1907 A, Berlin; AKS 3, J. 83; ładnie zachowane i rzadkie |
II+/I- EF+/UNC- |
2 750 zł | |
1008 | Cesarstwo Niemieckie 1871-1918 / Lubeka - miasto 3 marki 1911 A, Berlin; AKS 4, J. 82, bardzo ładne i dość rzadkie |
II/II+ EF/EF+ |
750 zł | |
1009 | Cesarstwo Niemieckie 1871-1918 / Prusy, Wilhelm II 1888-1918 3 marki 1915 A, Berlin; 100. rocznica przyłączenia hrabstwa Mansfeld do królestwa Prus; AKS 143, J. 115; rzadkie i piękne |
I-/II+ UNC-/EF+ |
3 000 zł 2 800 zł