Aukcja nr 60

USD/PLN: 3.700 | EUR/PLN: 4.030 | data: 25-04-2015
625 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne
20 złotych 1924, Warszawa, Monogram II RP w wieńcu, brąz 6.29 g, Parchimowicz P.162.b, nakład 120 sztuk, niewielkie uderzenia na obrzeżu, rzadkie i bardzo ładne
10 000 zł
8 000 zł
626 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne
20 złotych 1925, Warszawa, Bolesław Chrobry, miedź 3.23 g, Parchimowicz P.163a, wybito 35 sztuk, rzadka i pięknie zachowana moneta z aukcji WCN 46/584
12 500 zł
10 000 zł
627 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne
20 złotych 1925, Warszawa, Głowa Kobiety, miedź 4.59 g, nakład 10 sztuk, Parchimowicz P-164.b, ogromna rzadkość, pięknie zachowana moneta z aukcji WCN 48/1097
12 500 zł
14 500 zł
628 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne
10 złotych 1925, Warszawa, popiersie kobiety i mężczyzny w lewo, brąz 3.44 g, Parchimowicz P-150.a, nakład 100 sztuk, piękne i rzadkie
I/I-
UNC/UNC-
10 000 zł
10 000 zł
629 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne
10 złotych 1925, Warszawa, Bolesław Chrobry, brąz 1.61 g, Parchimowicz P-151.a, wybito 154 sztuk, rzadka, bardzo ładna moneta z aukcji WCN 46/585
8 000 zł
7 000 zł
630 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne
10 złotych 1933, Warszawa, Jan III Sobieski - 250. rocznica Odsieczy Wiedeńskiej, na rewersie wypukły napis PRÓBA, srebro 21.98 g, Parchimowicz P-153.a, nakład 100 sz..
10 000 zł
8 500 zł
631 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne
5 złotych 1925, Warszawa, Konstytucja, odmiana z 81 perełkami, tombak 20.92 g, Parchimowicz P-139.a, niewielkie otarcie na obrzeżu, nakład 100 sztuk, bardzo rzadka i..
15 000 zł
13 000 zł
632 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne
5 złotych 1936, Warszawa, Żaglowiec, na rewersie wypukły napis PRÓBA, srebro 11.03 g, Parchimowicz P.148.a, nakład 110 sztuk, rzadkie i ładnie zachowane
10 000 zł
8 000 zł
633 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne
2 złote 1924, Warszawa, Głowa kobiety z kłosami, brąz 8.74 g, Parchimowicz P-133 f, nakład 40 sztuk, piękny egzemplarz z lekko złocistą patyną, bardzo rzadkie, monet..
15 000 zł
12 000 zł
634 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne
2 złote 1927, Warszawa, Głowa kobiety z kłosami, na rewersie wypukły napis PRÓBA, srebro 10.29 g, Parchimowicz P.136.d, nakład 100 sztuk, ładnie zachowane i rzadkie
I-/II+
UNC-/EF+
15 000 zł
15 000 zł
635 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne
1 złoty 1928, Warszawa, nominał w wieńcu z gałązek dębowych, bez znaku mennicy, pod nominałem wypukły napis PRÓBA, nikiel 7.02 g, Parchimowicz P.126.d, wybito 110 sz..
5 000 zł
4 600 zł
636 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne
1 złoty 1929, Warszawa, wklęsły napis PRÓBA, aluminium 2.28 g, Parchimowicz P.129.e (10 sztuk), w katalogu Janusza Parchimowicza jest informacja; według W. Głuchowsk..
10 000 zł
637 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne
1 złoty 1932, Warszawa, Głowa kobiety, na rewersie wypukły napis PRÓBA, brąz 3.20 g, Parchimowicz P-131.b, nakład 100 sztuk, rzadki, ładnie zachowany egzemplarz z au..
12 500 zł
14 000 zł
638 II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 / monety próbne
1 grosz 1923, Kings Norton, litery KN pod napisem GROSZ, brąz 1.50 g, Parchimowicz P-101.a, wybito 30 sztuk, rzadki i ładnie zachowany, patyna, moneta z aukcji WCN 4..
I/I-
UNC/UNC-
8 000 zł
8 500 zł