Aukcja nr 59
USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
909 | NIEMCY / Augsburg - miasto talar 1642, Aw: Panorama miasta, AVGVSTA VIN DELICORVM / 1642, Rw: Popiersie cesarza w prawo, IMP CAES FERD III P F GER HVN BOH REX, Dav. 5039, Forster 292, F.-S. 322.. |
II+ EF+ |
1 750 zł 1 700 zł
910 | NIEMCY / Augsburg - miasto odbitka w srebrze dukata 1730 na 200-lecie Konfesji Augsburskiej, Forster 106, Slg. Whiting 364, srebro 2.63 g, patyna, pięknie zachowany |
I- UNC- |
400 zł 380 zł
911 | Anhalt - Bernburg / Wiktor Fryderyk 1721-1765 8 gute groschen 1758 B, Bernburg, Aw: Popiersie Wiktora Fryderyka w prawo, w otoku napis, Rw: Poziomy napis nominału oraz data, Mann 613 wariant b, piękne, jak na ten.. |
III+/II- VF+/EF- |
200 zł | |
912 | Bawaria / Maksymilian II Józef 1848-1864 dwutalar 1852, AKS 146, Dav. 601, Thun 91, ładny egzemplarz, patyna |
II/II+ EF/EF+ |
1 600 zł | |
913 | Brunszwik - Wolfenbüttel / Juliusz 1568-1589 1/4 talara 1578, Welter 591, srebro 7.18 g, bardzo ładny |
II- EF- |
2 000 zł | |
914 | Brunszwik - Wolfenbüttel / Henryk Juliusz 1589-1613 talar 1604, Andreasberg, Welter 645A, Dav. 6285, srebro 29.09 g, wyśmienity stan zachowania |
I/I- UNC/UNC- |
3 000 zł 2 400 zł
915 | NIEMCY / Hamburg - miasto dukat 1497, Aw: Matka Boska z dzieciątkiem nad herbem miasta, MONETA NO HAMBURG, Rw: Matka Boska z dzieciątkiem na półksiężycu, AVE PLEN GRACIA, Fr. 1100, Gaed. 87, z.. |
III VF |
1 500 zł 1 200 zł
916 | NIEMCY / Hamburg - miasto talar 1623, Aw: Brama miejska, MONET NOV CIVITA HAMBURGENSIS 623, Rw: Orzeł cesarski, FERDINANDUS II D G ROM A IMP SE A, Gaed. 424, Dav. 5365, srebro 28.04 g, patyna |
III VF |
600 zł 500 zł
917 | Hanau-Lichtenberg - hrabstwo / Jan Reinhard 1599-1625 teston 1609, Wörth lub Babenhausen, Aw: Popiersie hrabiego w prawo, IOAN REINH COM IN HANAW ET ZW, Rw: Tarcza herbowa, nad nią data 1609, DNS IN LIECHT ET OCH MA ET A.. |
800 zł | |
918 | NIEMCY / Kolonia - miasto dukat 1636, Aw: Tarcza herbowa miasta, powyżej data 1636, CASPAR / MELCH / BALTHA, Rw: Cesarz stojący z berłem i jabłkiem królewskim w prawo, FERDINANDVS III D G RO I.. |
2 000 zł 3 800 zł
919 | Konstancja - biskupstwo / Franciszek Konrad von Rodt 1750-1775 talar 1761, Augsburg, Aw: Popiersie biskupa w lewo, Forster 408, Dav. 2190, srebro 28.06 g, patyna, bardzo ładnie zachowany |
II/II+ EF/EF+ |
4 000 zł 4 400 zł
920 | NIEMCY / Lubeka - miasto 32 szylingi 1672, Aw: Orzeł cesarski, MONETA NOVA CIVIT IMP LVBE, u dołu znak burmistrza miasta Mateusza Rodde, Rw: Herb miasta, 32 SCHILLING STADT GELT 1672, Dav. 62.. |
700 zł 560 zł
921 | NIEMCY / Norymberga - miasto guldentaler (60 krajcarów) 1568, Aw: Dwie tarcze herbowe, RESPVB NVRENBERG F F MDLXVIII, Rw: Orzeł cesarski, MAXIMILIAN IMP AVG P F DEC RE TO, Dav. 82, Kellner 142, s.. |
II-/II EF-/EF |
2 000 zł | |
922 | Prusy / Fryderyk II 1740-1786 1/12 talara, 1745 EGN, Berlin, Olding 5, v.Schr. 70, bardzo ładne i rzadkie |
II/II+ EF/EF+ |
200 zł | |
923 | Prusy / Fryderyk II 1740-1786 1/24 talara 1757 F, Magdeburg, Olding 169, v.Schr. 739, mała wada krążka, ale ładnie zachowane |
125 zł | |
924 | Prusy / Fryderyk Wilhelm III 1797-1840 talar 1814 / A, Berlin, Thun 244, Dav. 756, AKS 11 |
350 zł 490 zł
925 | Prusy / Wilhelm II 1888-1918 10 marek 1913, PRÓBA, projektu Karla Goetz’a, Aw: Popiersie cesarza w hełmie w prawo, WILHELM II DEUTSCHER KAISER, Rw: Korona nad berłem, niżej nominał, Schaff 253a G.. |
I UNC |
600 zł 500 zł
926 | NIEMCY / Ratyzbona- miasto talar 1775 G.C.B., Aw: Dwa skrzyżowane klucze w wieńcu, DOMINE CONSERVA NOS IN PACE, w odcinku MON REIP RATISP ..., Rw: Popiersie cesarza w prawo, IOSEPHVS II D G ROM.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
3 250 zł 2 600 zł
927 | Reuss - starsza linia Obergreiz / Henryk VI 1681-1697 talar pośmiertny 1698, Aw: Popiersie w prawo, HENRICUS VI RUTHENUS COM ..., Rw: Napis INVICTUS MORIOR / NAT GRAIZ VARISC D VII AUG MDCXLIX ..., Dav. 7306, Schmidt/Kna.. |
III VF |
2 000 zł 2 500 zł
928 | Saksonia / August 1553-1586 talar 1556, Annaberg, Kahnt 48, Merseb. 652, Schnee 703, Dav. 9791, srebro 28.91 g, na awersie drobne wady blachy, na rewersie bardzo ładne lustro mennicze |
2 500 zł 2 100 zł