Aukcja nr 59

USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
Jesteś w: A59  MONETY ZAGRANICZNE  AUSTRIA
862 AUSTRIA / Ferdynand I 1522-1564
guldentalar (60 krajcarów) 1563, Joachimstal, Dav. 34, Voglh. 58, srebro 24.47 g, usunięte 60 na jabłku, resztki patyny, niewielki defekt krążka, egz. Heidelberger Mü..
2 500 zł
863 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
talar 1603, Hall, Dav. 3005, M.-T. 374, Voglh. 96/II, srebro 27.81 g, niewielki defekt krążka, ale piękny
2 000 zł
1 600 zł
864 AUSTRIA / arcyksiąże Maksymilian 1590-1618
talar 1615, Hall, Dav. 3321, Voglh. 122/VIII, M.-T. 396, srebro 28.58 g, patyna
1 500 zł
1 700 zł
865 AUSTRIA / Rudolf II 1576-1612
dwutalar 1604, Hall, M.-T. 364, Dav. 3004, srebro 57.29 g, patyna
II-/III+
EF-/VF+
3 750 zł
4 600 zł
866 AUSTRIA / Maciej II 1612-1619
talar 1616, Kutna Hora, Aw: Popiersie, w otoku napis przedzielony czeskim lewkiem, Rw: Tarcza herbowa, po bokach data, w otoku napis i okrąg zamiast znaku menniczego,..
III/III+
VF/VF+
1 000 zł
1 900 zł
867 AUSTRIA / Maciej II 1612-1619
talar tzw. \Dreikaisertaler, bez daty
3 000 zł
11 000 zł
868 AUSTRIA / Ferdynand II 1619-1637
talar, 1624, Praga, Aw: Postać cesarza i napis wokoło, Rw: Dwugłowy orzeł, na jego piersi dwupolowa tarcza, napis wokoło, u dołu znak menniczy (bez nawiasów), Herinek..
III/III+
VF/VF+
1 250 zł
1 000 zł
869 AUSTRIA / Ferdynand II 1619-1637
talar, 1626, Praga, Aw: Postać cesarza i napis wokoło, Rw: Dwugłowy orzeł, na jego piersi tarcza z lwem w lewo, napis wokoło, u dołu znak menniczy między nawiasami, H..
1 250 zł
870 AUSTRIA / arcyksiążę Leopold V 1619-1632
talar 1632, Hall, Dav. 3338, M.-T. 473, Voglh. 183/IV, srebro 28.46 g, bardzo ładny, patyna
1 750 zł
871 AUSTRIA / Leopold I 1657-1705
talar 1691 KB, Krzemnica, Aw: Popiersie w prawo, Rw: Orzeł cesarski, Dav. 3261, Her. 733, Huszár 1372a, Voglh. 225/V, srebro 28.67 g, patyna, naturalne wygięcie z wal..
1 600 zł
1 400 zł
872 AUSTRIA / Józef I 1705-1711
talar 1706, Hall, Aw: Popiersie w prawo, Rw; Dzięwięciopolowa tarcza herbowa, Dav. 1018, M.-T. 809, Herinek 128, srebro 28.79 g, patyna, bardzo ładnie zachowany
2 000 zł
1 700 zł
873 AUSTRIA / Józef II 1765-1790
dukat 1787 A, Wiedeń, Fr. 439, Her. 29, złoto 3.50 g, małe uderzenie na rancie i minimalne ślady przetarcia, ładnie zachowany
I/I-
UNC/UNC-
1 000 zł
1 650 zł
874 Ołomuniec- arcybiskupstwo / Wolfgang von Schrattenbach 1711-1738
talar 1725, Ołomuniec, Suchomel/Videman 750, Mayer 442, srebro 28.52 g, rysy w tle na awersie, patyna
1 500 zł
1 200 zł
875 Salzburg- arcybiskupstwo / Hieronim Graf von Colloredo 1772-1803
talar 1784 / M, Zöttl 3220 (ale nie ilustruje takiego rewersu), Probszt 2437, srebro 28.01 g, ładne lustro mennicze
600 zł
800 zł