Aukcja nr 59

USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
Jesteś w: A59  MONETY ZAGRANICZNE  NIEMCY
929 Saksonia / Jan Jerzy I 1615-1656
talar 1624, Drezno, Kahnt 156, Schnee 818, Merseb. 1032, Dav. 7601, srebro 29.11 g, jasnobrązowa patyna
600 zł
480 zł
930 Saksonia / Fryderyk August I 1806-1827
talar 1816 IGS, Drezno, srebro 27.89 g, Thun 293, Dav. 854, AKS 12, drobna mennicza wada krążka, patyna
400 zł
390 zł
931 Saksonia - Altenburg / Jan Filip, Fryderyk, Jan Wilhelm i Fryderyk Wilhelm II 1603-1625
talar, 1608, Saalfeld, Aw: Popiersia Jana Filipa i Fryderyka zwrócone ku sobie, Rw: Popiersia Jana Wilhelma i Fryderyka Wilhelma II zwrócone ku sobie, Dav. 7361, Mers..
1 500 zł
1 200 zł
932 Saksonia - Altenburg / Jan Filip, Jan Wilhelm i Fryderyk Wilhelm II 1625-1632
talar, 1632, Saalfeld, Dav. 7376, Schnee 290, srebro 28.90 g, na obu stronach graffiti w tle, patyna
2 000 zł
1 600 zł
933 Saksonia - Coburg - Gotha / Ernest I 1826-1844
dwutalar 1841 G, Dav. 819, Kahnt 492, Thun 362, patyna, bardzo ładny i rzadki
5 000 zł
934 Saksonia - Alt Weimar / Fryderyk Wilhelm I i Jan III 1573-1603
talar, 1580, Saalfeld, Dav. 9768, Koppe 28a, Schnee 234, srebro 28.99 g, patyna, rzadki
1 600 zł
1 280 zł
935 Stolberg- hrabstwo / Wolfgang, Ludwik II, Henryk XXI, Albert Jerzy i Krzysztof I 1538-1552
talar 1550, Stolberg, Aw: Jeleń w lewo, Rw: Czteropolowa tarcza herbowa, Dav. 9849, Friedrich 137, srebro 28.25 g, naturalnie pęknięty krążek, bardzo rzadki
2 000 zł
1 900 zł
936 NIEMCY / Niemiecka Afryka Wschodnia
1 pesa 1891 (AH 1308), AKS 0-318, Jaeger 710, wyśmienity stan zachowania
150 zł
300 zł