Aukcja nr 58

USD/PLN: 3.360 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-11-2014
460 Jan III Sobieski 1674-1696
szóstak 1680, Bydgoszcz, na awersie litery TLB pod popiersiem króla w wieńcu i w płaszczu, piękny
400 zł
1 300 zł
461 Jan III Sobieski 1674-1696
szeląg 1688, Gdańsk, Aw: Ukoronowany monogram królewski i data, Rw: Poziomy napis w trzech wierszach, mocno niedoceniony w katalogach, rzadki i w pięknym stanie zacho..
600 zł
1 300 zł
462 August II 1697-1733
dukat 1698, Gdańsk, Aw: Wąskie popiersie króla bez obwódki w prawo i napis wokoło AVGVST II D G REX POL M D L R P EL S, Rw: Herb Gdańska i napis wokoło MON AUREA CIVI..
II+/I-
EF+/UNC-
100 000 zł
463 August II 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi, srebro 29.19 g, Kahnt 283, Schnee 1011, Dav. 2655, patyna, bardzo ładny
4 000 zł
4 400 zł
464 August II 1697-1733
talar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi, srebro 28.99 g, Kahnt 283, Schnee 1011, Dav. 2655, minimalny ślad po usun..
3 000 zł
465 August II 1697-1733
talar pamiątkowy 1717, Drezno, Aw: Napis w 14 wierszach, Rw: Statek wypływający z portu, srebro 29.23 g, Kahnt 298, Schnee 1017, moneta wybita z okazji śmierci matki ..
8 000 zł
6 400 zł
466 August II 1697-1733
talar 1718, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 28.82 g, Kahnt 109, Schnee 1015, Dav. 2653
7 000 zł
5 600 zł
467 August II 1697-1733
talar 1730, Drezno, Aw: Popiersie króla i napis wokoło, Rw: Dwie tarcze herbowe i napis wokoło, srebro 29.18 g, Schnee 1015, Kahnt 109, na awersie drobne rysy i defek..
II-/III+
EF-/VF+
4 500 zł
3 800 zł
468 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1699, Lipsk, litery EP - H (inicjały Ernesta Piotra Hechta), Kahnt 117, Merseb. 1427, Dav. 820, patyna, piękny egzemplarz
II+/I-
EF+/UNC-
3 500 zł
469 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1699, Drezno, litery IL - H (inicjały Jana Lorenza Hollanda), Kahnt 118, Dav. 819
1 250 zł
1 400 zł
470 August II 1697-1733
2/3 talara (gulden) 1717, Drezno, Aw: Napis w 14 wierszach, Rw: Statek wypływający z portu, Kahnt 299, Dav. 827, moneta wybita w związku ze śmiercią matki króla - Ann..
2 500 zł
2 600 zł
471 August II 1697-1733
ćwierćtalar wikariacki 1711, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Trzy stoły z insygniami koronacyjnymi, srebro 7.21 g, Kahnt 285, Merseb. 1492, patyna, rzadki
750 zł
1 100 zł
472 August II 1697-1733
szóstak 1706 L-P, Moskwa, Kahnt 333, Ivanauskas 2A3-2,
1 000 zł
800 zł
473 August III 1733-1763
dukat 1745, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło D G FRID AUG REX POL DUX SAX I C M A & W, Rw: Tarcza herbowa, poniżej litery FWoF (inicjały Fryderyka W..
15 000 zł
474 August III 1733-1763
talar 1737, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo, Rw: Dwie tarcze herbowe, srebro 28.89 g, Kahnt 530, Schnee 1026, nad głową króla zanitowana dziurka
2 500 zł
475 August III 1733-1763
talar 1755, Lipsk, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 28.99 g, Kahnt 676 var. a, Schnee 1037 awers typ a, rewers typ 1, ś..
3 750 zł
476 August III 1733-1763
talar 1757, Drezno, Aw: Popiersie króla w długiej peruce w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, niżej monogram króla Prus Fryderyka Wilhelma - FR i litery IDB (z..
7 500 zł
10 000 zł
477 August III 1733-1763
talar 1763, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 27.70 g, Kahnt 541 b -bez sygnatury pod popiersiem króla, Schnee 1..
2 000 zł
478 August III 1733-1763
2/3 talara (gulden) 1747, Drezno, Aw: Napis w siedmiu wierszach, Rw: Hymen (Geniusz zaślubin), Kahnt 657, Merseb. 1882, moneta wybita z okazji zaślubin królewicza Fry..
2 250 zł
479 August III 1733-1763
30 groszy (złotówka) 1762, Gdańsk, Kahnt 719.b -na rewersie kropka pod nominałem i węższy wieniec nad nominałem, drobna wada blachy
1 500 zł