Aukcja nr 58

USD/PLN: 3.360 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-11-2014
473 August III 1733-1763
dukat 1745, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło D G FRID AUG REX POL DUX SAX I C M A & W, Rw: Tarcza herbowa, poniżej litery FWoF (inicjały Fryderyka W..
15 000 zł
474 August III 1733-1763
talar 1737, Drezno, Aw: Popiersie króla w prawo, Rw: Dwie tarcze herbowe, srebro 28.89 g, Kahnt 530, Schnee 1026, nad głową króla zanitowana dziurka
2 500 zł
475 August III 1733-1763
talar 1755, Lipsk, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 28.99 g, Kahnt 676 var. a, Schnee 1037 awers typ a, rewers typ 1, ś..
3 750 zł
476 August III 1733-1763
talar 1757, Drezno, Aw: Popiersie króla w długiej peruce w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa, niżej monogram króla Prus Fryderyka Wilhelma - FR i litery IDB (z..
7 500 zł
10 000 zł
477 August III 1733-1763
talar 1763, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 27.70 g, Kahnt 541 b -bez sygnatury pod popiersiem króla, Schnee 1..
2 000 zł
478 August III 1733-1763
2/3 talara (gulden) 1747, Drezno, Aw: Napis w siedmiu wierszach, Rw: Hymen (Geniusz zaślubin), Kahnt 657, Merseb. 1882, moneta wybita z okazji zaślubin królewicza Fry..
2 250 zł
479 August III 1733-1763
30 groszy (złotówka) 1762, Gdańsk, Kahnt 719.b -na rewersie kropka pod nominałem i węższy wieniec nad nominałem, drobna wada blachy
1 500 zł
480 August III 1733-1763
30 groszy (złotówka) 1762, Gdańsk, Kahnt 719.a -na rewersie kropka pod nominałem i szerszy wieniec nad nominałem, drobne wady blachy
1 250 zł
481 August III 1733-1763
półtalar wikariacki 1741, Drezno, Aw: Król na koniu, Rw: Tron, Kohl 521, Merseb. 1698, patyna, dość ładnie zachowany
1 500 zł
482 August III 1733-1763
1/3 talara (1/2 guldena) 1756, Drezno, Kahnt 555, mały defekt krążka na krawędzi, ale pięknie zachowane
2 000 zł
483 August III 1733-1763
ort 1754, Lipsk, Kahnt 687.j -szerokie popiersie i owalne zakończenie naramiennika zbroi, piękny egzemplarz
I-/II+
UNC-/EF+
500 zł
1 700 zł
484 August III 1733-1763
ort 1755, Lipsk, Kahnt 988.d -masywne popiersie, obie korony żeberkowane, patyna, bardzo ładny
500 zł
750 zł
485 August III 1733-1763
ort 1756, Lipsk, Kahnt 689.c -masywne popiersie, obie korony żeberkowane, piękny
I-/II+
UNC-/EF+
500 zł
3 200 zł
486 August III 1733-1763
ort 1756, Lipsk, Kahnt 689.b -małe szerokie popiersie, bardzo ładny
400 zł
650 zł
487 August III 1733-1763
ort 1760, Gdańsk, odmiana z mieczem pomiędzy gałązkami palmowymi, Kahnt 725.a - mały wieniec nad herbem, delikatna patyna, piękny
1 500 zł
2 800 zł
488 August III 1733-1763
szóstak 1754, Lipsk, Kahnt 693. -podobny do wariantu a, ale nieco inne zakończenie naramiennika zbroi, piękny
I-/II+
UNC-/EF+
500 zł
1 300 zł
489 August III 1733-1763
szóstak 1756, Królewiec, Aw: Popiersie Fryderyka Wielkiego stylizowane na Augusta III i napis FRIDERICUS BORUSSORUM REX, Rw: Tarcza herbowa, stylizowana na tarczę sas..
III+/II-
VF+/EF-
800 zł
1 200 zł
490 August III 1733-1763
szóstak 1760, Gdańsk, Kahnt 728.b, patyna, bardzo ładny
500 zł
1 100 zł
491 August III 1733-1763
szóstak 1761, Gdańsk, Kahnt 730.a -szeroka korona w herbie Gdańska, patyna, bardzo ładny
500 zł
950 zł
492 August III 1733-1763
trojak 1753, Lipsk, odmiana z nominałem 1/2 Sz i wąskim, mniejszym popiersiem króla, Iger Li.53.1.c (R2), Kahnt 694.a, na rewersie punca Pilawa -znak kolekcji Potocki..
500 zł
1 300 zł