Aukcja nr 57
USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.070 | data: 07-06-2014
Jesteś w:
A57
1001 | AUSTRIA / Salzburg - arcybiskupstwo Maksymilian Gandolf Graf von Kuenburg 1668-1687, talar 1674, srebro 28.29 g, Dav. 3508, Probszt 1658, Zöttl 1998, pięknie zachowany |
I- UNC- |
1 500 zł 1 400 zł
1002 | BELGIA / Liege- biskupstwo bp Robert van Bergen op Zoom 1557-1564, talar 1558, srebro 28.23 g, Dav. 8413, Delm. 444 (R3), de Chestret 499, lekko pęknięty krążek, bardzo rzadki, patyna |
10 000 zł 11 000 zł
1003 | FRANCJA Napoleon I 1804-1815, 40 franków 1811/A, Paryż, złoto 12.85 g, Gadoury 1084, Fr. 505 |
2 000 zł 1 800 zł
1004 | HAWAJE Kalakaua I 1874-1891, 1 dolar 1883, San Francisco, srebro 26.67 g, KM 7, patyna |
2 000 zł 3 000 zł
1005 | HISZPANIA Ferdynand i Izabela 1474-1504, dukat (excelente oro), bez daty, Walencja, złoto 3.41 g, Cayon 2887, Fr. 82, rzadki, lekko pęknięty |
III- VF- |
1 500 zł 1 200 zł
1006 | NIDERLANDY HISZPAŃSKIE Brabancja, Karol V 1506-1555, floren bez daty (1542-1548), srebro 17.48 g, Antwerpia, Delm. 1 (R2), obcięty, ale rzadki, egz. WCN 55/1100 |
III- VF- |
3 000 zł | |
1007 | NIDERLANDY Geldria, 1/2 talara lewkowego (1/2 leeuwendaalder) 1639, Delm. 869 (R3), Purmer Ge57, Verk. 11.3, lekko niedobity, rzadki rocznik, wyjątkowa rzadkość w tak pięknym st.. |
I- UNC- |
2 000 zł | |
1008 | NIDERLANDY Holandia, dukat 1709, Holandia, złoto 3.42 g, Delmonte 775 (R3), Fr. 250, Purmer Ho15, Verk. 39.6, rzadki, egz. WCN 26/1126 |
1 500 zł 1 700 zł
1009 | NIDERLANDY Zwolle, dukat 1649, złoto 3.48 g, Delm. 1133 (R1), Fr. 213, Purmer Zw10, Verk. 168.4 |
1 000 zł 1 600 zł
1010 | NIDERLANDY / Republika Batawska dukat 1803, Geldria, złoto 3.16 g, Delm, 1171a, Fr. 319, Purmer Ge123, rzadki |
1 250 zł 2 400 zł
1011 | NIEMCY / Badenia - Durlach Karol Ludwik Fryderyk 1811-1818, talar 1817 D, Mannheim, AKS 25, Dav. 515, Thun 15, wybite na nieco wadliwym krążku, ale piękne |
I- UNC- |
1 750 zł 1 500 zł
1012 | NIEMCY / Bawaria Maksymilian I Józef 1806-1825, talar 1812, AKS 48, Dav. 551, Kahnt 68, nieznaczne ślady justowania, rzadki, egz. WCN 55/1109 |
II+ EF+ |
1 500 zł | |
1013 | NIEMCY / Bawaria Ludwik I 1825-1848, dwutalar = 3 1/2 guldena 1847, J. 65, AKS 74, Thun 74, na rewersie niewielka wada blachy, bardzo rzadki w tym stanie zachowania, patyna |
I- UNC- |
4 500 zł 3 600 zł
1014 | NIEMCY / Bawaria Ludwik I 1825-1848, talar 1835, na odsłonięcie pomnika Maksymiliana Józefa, AKS 136a, Dav. 577, Thun 69, lekko gładzone tło |
1 250 zł 1 200 zł
1015 | NIEMCY / Brandenburgia - Prusy Fryderyk Wilhelm 1640-1688, dwudukat 1641 LM, Berlin, złoto 6.91 g, Fr. 2196, v. Schr. 4, gięty, ale pięknie zachowany, bardzo rzadki |
15 000 zł 24 000 zł
1016 | NIEMCY / Brandenburgia - Prusy Fryderyk Wilhelm 1640-1688, 1/3 talara 1667, Krosno, v. Schr. 530, usunięty napis 1/3, rzadkie, patyna |
III VF |
1 000 zł | |
1017 | NIEMCY / Brandenburgia - Prusy Fryderyk Wilhelm 1640-1688, ort 1657 NB, Królewiec, Neumann 11.113, v. Schr. 1589, w pudełku firmy PCGS z oceną MS 62, wybite świeżym stemplem, piękny stan zachowania.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
6 000 zł | |
1018 | NIEMCY / Brandenburgia - Prusy Fryderyk III 1688-1701, gulden 1689 LCS, Berlin, v. Schr. 53/51, wygięcie z walca, bardzo ładny, bez błędów walcowania (typowych dla tych monet) dość rzadki |
II+ EF+ |
1 500 zł 1 200 zł
1019 | NIEMCY / Brandenburgia - Prusy Fryderyk III 1688-1701, ort 1700 CG, Królewiec, v. Schr. 760, znana tylko 1 odmiana (3 stemple), bardzo rzadki rocznik, wybite nieco uszkodzonym stemplem |
II-/III+ EF-/VF+ |
1 250 zł 1 000 zł
1020 | NIEMCY / Brunszwik - Wolfenbüttel Henryk Młodszy 1514-1568, talar bez daty (1555), z nominałem Z4 przebitym z 44 (24 grosze), Riechenberg, srebro 28.75 g, Dav. 9049, Welter nachtrag 393, zacięty na ra.. |
II- EF- |
7 500 zł 6 000 zł