Aukcja nr 57
USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.070 | data: 07-06-2014
Jesteś w:
A57
481 | August III 1733-1763 1/4 dukata 1743, Drezno, Aw: Popiersie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, złoto 0.86 g, Kahnt 521, Merseb.1704 |
3 000 zł | |
482 | August III 1733-1763 talar 1755, Lipsk, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 28.83 g, Kahnt 676 var. a, Schnee 1037 awers typ b, rewers typ 4, n.. |
III VF |
3 000 zł | |
483 | August III 1733-1763 talar 1763, Drezno, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 27.78 g, Kahnt 541 b -bez sygnatury pod popiersiem króla, Schnee 1047, Dav.. |
III VF |
2 000 zł | |
484 | August III 1733-1763 gulden (2/3 talara) okolicznościowy 1747, Drezno, Aw: Napis, Rw: Ołtarz z płomieniami, niżej dwie tarcze herbowe, Kahnt 654, Merseb. 1476, moneta wybita z okazji ślub.. |
II- EF- |
2 000 zł | |
485 | August III 1733-1763 tymf 1753, Lipsk, Kahnt 685 e -owalny przekrój naramiennika zbroi i trójlistki po bokach litery T, ładny |
II/II- EF/EF- |
400 zł 1 200 zł
486 | August III 1733-1763 tymf 1753, Lipsk, Kahnt 685 d -loki pod lekko owalnym przekrojem naramiennika zbroi i kropką z prawej strony litery T |
300 zł 650 zł
487 | August III 1733-1763 ort 1754, Lipsk, Kahnt 687 f -buldogowate popiersie” |
II+ EF+ |
500 zł 1 400 zł
488 | August III 1733-1763 ort 1754, Lipsk, Kahnt 687 b -wąskie popiersie i małe litery E - C szeroko rozstawione, miejscowa patyna |
400 zł 650 zł
489 | August III 1733-1763 ort 1754, Lipsk, Kahnt 687 a -szeroka głowa i owalny przekrój naramiennika zbroi |
400 zł 900 zł
490 | August III 1733-1763 ort 1755, Lipsk, Kahnt 686 d -masywne popiersie w szerokiej koronie, moneta w pudełku PCGS z notą AU58, drobne niedobicie, ale ładny egzemplarz |
II+ EF+ |
400 zł 550 zł
491 | August III 1733-1763 ort 1756, Lipsk, Kahnt 689 a -szerokie popiersie, na awersie drobne wady blachy, ale bardzo ładny |
II+ EF+ |
400 zł 600 zł
492 | August III 1733-1763 ort 1759, Gdańsk, odmiana z literami CHS (inicjałami zarządcy mennicy Konrada Henryka Schwerdtnera) pod herbem Gdańska, Kahnt 722 c -rozeta spina płaszcz, patyna, pię.. |
I- UNC- |
5 000 zł | |
493 | August III 1733-1763 ort 1760, Gdańsk, odmiana z mieczem pomiędzy gałązkami palmowymi, Kahnt 725 a - mały wieniec nad herbem, z aukcji PDA 10/740, moneta wybita z końca blachy, delikatna .. |
1 000 zł 950 zł
494 | August III 1733-1763 szóstak w czystym srebrze” 1762, Elbląg, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Herb Elbląga i napis wokoło, srebro 3.33 g, Kahnt 754 a, rzadki, patyna |
4 000 zł 5 000 zł
495 | August III 1733-1763 szóstak 1763, Toruń, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw; Herb Torunia i data po bokach (brak liter mincerza), napis wokoło MON ARGENT (VI) CIVIT THORUN, Kahnt n.. |
2 500 zł 2 000 zł
496 | August III 1733-1763 trojak 1758, Gdańsk, Iger G.58.1.a (R), Kahnt 735, piękny |
I- UNC- |
1 000 zł 950 zł
497 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, Aw: Popiersie króla w zbroi, bez kropki po COLONIEN i po dacie, srebro 27.83 g, Plage 380, Dav. 1618, delikatnie justowany, ładna stara patyna |
3 500 zł 2 800 zł
498 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1766, Warszawa, Aw: Popiersie króla w zbroi, bez kropki po COLONIEN i z kropką po dacie, srebro 27.81 g, Plage 379, Dav. 1618, lekko justowany, ciemna patyna |
III/III+ VF/VF+ |
3 500 zł | |
499 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1776, Warszawa, odmiana z wieńcem przechylonym do korony, srebro 28.11 g, Plage 394, Dav. 1619, lekko justowany, ale bardzo ładnie zachowany, atrakcyjny, egzemp.. |
5 000 zł 7 000 zł
500 | Stanisław August Poniatowski 1764-1795 talar 1776, Warszawa, odmiana z wieńcem przechylonym do korony, srebro 27.68 g, Plage 394, Dav.1619, minimalnie justowany, ciemna patyna |
III VF |
4 000 zł 3 200 zł