Aukcja nr 57
USD/PLN: 2.980 | EUR/PLN: 4.070 | data: 07-06-2014
146 | POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w. polskie naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu Krzyż grecki”, 2. połowa XIII w., Krzyż prosty o rozszerzonych ramionach, w kątach księżyc i gwiazda, srebro 0.26 g.. |
300 zł 320 zł
147 | POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w. polskie naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu Krzyż grecki”, 2. połowa XIII w., Krzyż prosty o rozszerzonych ramionach, w kątach księżyc i gwiazda, srebro 0.22 g.. |
300 zł 400 zł
148 | POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Lew idący w lewo z głową zwróconą do tyłu i podwiniętym ogonem, srebro 0.14 g, Wieleń 189 |
III VF |
300 zł 360 zł
149 | POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, koniec XIII w., korona z krzyżykiem na niej, naśladownictwo monet Krzyżackich, srebro 0.17 g, Wieleń 53, zielona patyna |
III VF |
400 zł 320 zł
150 | POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, XIII/XIV w., Pole podzielone masywną belką, na niej krzyż kawalerski, pod nią łuk lub półksiężyc, w łuku kulka; srebro 0.18 g, brak analogii w sk.. |
III VF |
400 zł 600 zł
151 | POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, początek XIV w., Łeb barana w prawo, na kołnierzu promienie, srebro 0.32 g, Przyłęk 16, Lubomia 50 |
300 zł 650 zł
152 | POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, początek XIV w., Schematyczna głowa ludzka w koronie na wprost, srebro 0.26 g, Przyłęk 14, Lubomia 42 |
300 zł 420 zł
153 | POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, początek XIV w., Rozeta sześciolistna, wolnowisząca, 0.27 g, Przyłęk 45, Lubomia 59, Kroczyce 13 |
300 zł 360 zł
154 | POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w. Krakowskie, brakteat guziczkowy, początek XIV w., Gwiazda ośmiopromienna na półksiężycu, srebro 0.23 g, Przyłęk 51, Kroczyce 14 |
300 zł 420 zł
155 | POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w. Mazowsze, brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Trzy krzyże połączone podstawami, srebro 0.17 g, Wieleń 90 |
III VF |
300 zł 420 zł
156 | POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w. Wielkopolska, brakteat guziczkowy, 2. połowa XIII w., Głowa z pięcioma najeżonymi włosami na wprost, srebro 0.19 g, Wieleń 209, Sarbsk 16, Slg Friedensburg 1298, Brze.. |
III VF |
400 zł | |
157 | POLSKA / brakteaty Polskie z XIII i XIV w. Wielkopolska, brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Brama z siedmioma okrągłymi okienkami i dużym, łukowatym przejazdem, na budynku zatknięta lilia, w przejeździe lite.. |
III VF |
300 zł 240 zł
158 | POLSKA / Przemysł II 1290-1296 - jako król Wielkopolska, denar koronny, ok. 1290-1296, Aw: Heraldyczny ukoronowany orzeł na wprost z głową zwróconą w lewo, rozpostartymi skrzydłami (na podobieństwo XIII-wieczn.. |
5 000 zł 16 000 zł
159 | POLSKA / Władysław Łokietek 1288-1320-1333 Krakowskie, brakteat guziczkowy ok. 1305-1320, Dwie wieże o stożkowych dachach, z pojedynczymi oknami, stojące na równej podstawie z trzech połączonych arkad, srebro .. |
2 000 zł 1 900 zł
160 | POLSKA / Wacław II Czeski 1300-1305 grosz praski, Aw: Korona i napis w podwójnym otoku, Rw: Lew kroczący w lewo i napis w otoku, srebro 3.67 g, piękny |
II+ EF+ |
400 zł 850 zł
161 | POLSKA / Wacław II Czeski 1300-1305 grosz praski, Aw: Korona i napis w podwójnym otoku, Rw: Lew kroczący w lewo i napis w otoku, srebro 3.44 g, patyna |
300 zł 300 zł
162 | POLSKA / Kazimierz Wielki 1333-1370 kwartnik ruski, Aw: Ukoronowana litera K w rozecie, wokoło REGIS POLONIE, Rw: Lew kroczący w lewo, wokoło MONETA DOI RVCSIE K, srebro 1.32 g, Gum-H. 367, ładnie zacho.. |
II- EF- |
800 zł 1 300 zł
163 | POLSKA / Kazimierz Wielki 1333-1370 kwartnik ruski, Aw: Ukoronowana litera K w rozecie, wokoło REGIS POLONIE, Rw: Lew kroczący w lewo, wokoło MONETA DOI RVCSIE K, srebro 1.33 g, Gum-H. 367 |
1 000 zł | |
164 | POLSKA / Kazimierz Wielki 1333-1370 denar koronny, Kraków, Aw: Głowa w koronie na wprost, Rw: Orzeł na wprost, srebro 0.26 g, Stronczyński XXVI:5, Paszk. Kazimierz Wielki 1, Gum.-H. 355, patyna |
300 zł 300 zł
165 | POLSKA / Władysław Jagiełło 1386-1434 denar wschowski, Aw: Orzeł z głową w lewo, Rw: Prosta tarcza z podwójnym krzyżem i dwoma kółkami, po bokach i u góry E-W-P, srebro 0.22 g, Gum-H. 431, Gum-P. 529, Kop.. |
III VF |
300 zł 320 zł