Aukcja nr 54
USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013
631 | II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 50 (marek) 1923, Warszawa, dziewczyna z warkoczem, brąz 5.24 g, Parchimowicz P.117a, wybito 120 sztuk, bardzo rzadkie, piękny egzemplarz ze starą patyną |
I UNC |
20 000 zł 22 000 zł
632 | II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 20 złotych 1925, Warszawa, Bolesław Chrobry, miedź 3.36 g, Parchimowicz P.163e, nakład nieznany, bardzo rzadkie i ładne, patyna |
I- UNC- |
15 000 zł 14 000 zł
633 | II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1925, Warszawa, głowa kobiety i mężczyzny w lewo, srebro 4.17 g, Parchimowicz P.150b, nakład 50 sztuk, bardzo rzadkie i ładne, patyna |
I UNC |
20 000 zł 22 000 zł
634 | II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1934, Warszawa, Józef Piłsudski, na awersie Orzeł Strzelecki, na rewersie wypukły napis PRÓBA, brąz 19.57 g, Parchimowicz P.158b, wybito 100 sztuk, bardzo .. |
I- UNC- |
15 000 zł 18 000 zł
635 | II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 10 złotych 1934, Warszawa, Józef Piłsudski, na awersie Orzeł Strzelecki, klipa, srebro 38.31 g, Parchimowicz P.159, wybito ok 300 sztuk, bardzo efektowna i ładnie zac.. |
I/I- UNC/UNC- |
15 000 zł 12 000 zł
636 | II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1925, Warszawa, Konstytucja, 81 perełek, srebro 24.96 g, Parchimowicz 113b, wybito 1.000 sztuk, najefektowniejsza moneta II Rzeczpospolitej |
12 500 zł 12 000 zł
637 | II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1925, Warszawa, Konstytucja, 81 perełek, tombak 21.07 g, Parchimowicz P.139a, wybito 100 sztuk, mennicze uszkodzenie tła na awersie, bardzo rzadka i efektow.. |
II+ EF+ |
17 500 zł 17 000 zł
638 | II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1925, Warszawa, Konstytucja, 100 perełek, srebro 25.01 g, Parchimowicz 113a, wybito 1.000 sztuk, minimalne ślady czyszczenia, patyna |
15 000 zł 12 000 zł
639 | II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1928, Bruksela, Nike, na rewersie napis ESSAI / 31, nikiel 12.03 g, Parchimowicz -, pięknie zachowany egzemplarz, delikatna patyna, bardzo rzadkie |
I UNC |
10 000 zł 14 000 zł
640 | II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 5 złotych 1936, Warszawa, Żaglowiec, na rewersie wypukły napis PRÓBA, srebro 10.99 g, Parchimowicz P.148b, wybite stemplem lustrzanym w nieznanym nakładzie, rysa na r.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
12 500 zł 10 000 zł
641 | II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 2 złote 1927, Warszawa, głowa kobiety z kłosami, na rewersie wypukły napis PRÓBA, srebro 10.23 g, Parchimowicz P.136e, wybite stemplem lustrzanym w nieznanym nakładzi.. |
I UNC |
50 000 zł 42 000 zł
642 | II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 2 złote 1936, Warszawa, Żaglowiec, na rewersie wklęsły napis PRÓBA, aluminium 1.76 g, Parchimowicz P.138e, Janusz Parchimowicz w swoim katalogu monet Rzeczpospolitej .. |
I- UNC- |
15 000 zł | |
643 | II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 1 złoty 1928, Warszawa, nominał 1 w wieńcu z kłosów, bez napisu PRÓBA, nikiel 7.00 g, Parchimowicz P.125a, wybito 15 sztuk, ładnie zachowany egzemplarz |
I UNC |
8 000 zł 8 500 zł
644 | II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939 / Monety próbne 1 grosz 1927, Warszawa, jak moneta obiegowa, ale w srebrze 1.69 g, Parchimowicz P.101e, wybito 100 sztuk, bardzo rzadki, pięknie zachowany |
I UNC |
20 000 zł 16 000 zł