Aukcja nr 54

USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013
Jesteś w: A54  ŚREDNIOWIECZE  POLSKA
152 POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski
Polska i Śląsk, zestaw brakteatów guziczkowych XIII/XIV w., 1) Uncjalna, zamknięta litera Є (?). Brak analogii. 0.27 g; 2) Pół orła bez łapy i pół nieokreślonej figur..
III/IV
VF/F
1 000 zł
153 POLSKA
Władysław Łokietek, Krakowskie, brakteat guziczkowy ok. 1305-1320, Dwie wieże o stożkowych dachach, z pojedynczymi oknami, stojące na równej podstawie z trzech połącz..
2 500 zł
4 400 zł
154 POLSKA
Władysław Łokietek, Krakowskie, brakteat guziczkowy ok. 1305-1320, Dwie wieże o stożkowych dachach, z pojedynczymi oknami, stojące na podstawie obniżonej w środku, z ..
2 500 zł
2 600 zł
155 POLSKA
Władysław Łokietek, denar ok. 1325-1333, Aw: Hełm rycerski z pióropuszem, Rw: Orzeł, srebro 0.30 g, Paszk. Łokietek 3, Gum. Handbuch 343, Gum. Podręcznik 459, ładnie ..
2 000 zł
2 800 zł
156 POLSKA
Władysław Łokietek, denar ok. 1325-1333, Aw: Hełm rycerski z pióropuszem, Rw: Orzeł, srebro 0.33 g, Paszk. Łokietek 3, Gum. Handbuch 343, Gum. Podręcznik 459, lekko n..
1 250 zł
1 300 zł
157 POLSKA
Kazimierz Wielki, denar koronny, Aw: Głowa w koronie na wprost, Rw: Orzeł na wprost, Paszk. Kazimierz Wielki 1, Str. III tom - XXVI/5, Gum. Podręcznik 468
250 zł
200 zł
158 POLSKA
Ludwik Węgierski 1370-1382, goldgulden z lat 1342-1353, Buda, typ z lilią, złoto, R. 62, Pohl B1, Huszar 512, moneta w pudełku firmy PCGS z certyfikatem MS62, z kolek..
3 500 zł
6 500 zł
159 POLSKA
Ludwik Węgierski 1370-1382, kwartnik ruski, Aw: Ukoronowana litera L, w polu dwukrotnie po trzy kulki, napis w otoku, Rw: Lew kroczący w lewo i napis w otoku, srebro ..
750 zł
160 POLSKA
Władysław Jagiełło, kwartnik ruski, Aw: Orzeł, fragment napisu otokowego, Rw: Lew kroczący w lewo, fragment napisu otokowego, srebro 0.86 g, Kubiak 66-69, patyna
250 zł
200 zł
161 POLSKA
Kazimierz Jagiellończyk, szeląg gdański, Aw: Orzeł bez korony w tarczy, Rw: Herb Gdańska, srebro 1.29 g
250 zł
200 zł
162 POLSKA
Kazimierz Jagiellończyk, szeląg toruński, Aw: Herb z podwójnym krzyżem i napis w otoku KAZIMI D G R POLONIE, Rw: Tarcza herbowa z orłem ziem pruskich, w otoku napis K..
250 zł
360 zł