Aukcja nr 54

USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013
Jesteś w: A54  ŚREDNIOWIECZE  POLSKA
92 POLSKA
Wielkopolska, Przemysł I i Bolesław Pobożny 1239-1257, denar jednostronny z lat 1239-1249, mennica Gniezno, Rycerz z mieczem w prawo, srebro 0.17 g, Str. 175, Paszk. ..
1 500 zł
2 600 zł
93 POLSKA
Wielkopolska, Przemysł I i Bolesław Pobożny 1239-1257, denar z lat 1239-1249, mennica Gniezno, Aw: Rycerz z mieczem na wprost, Rw: Popiersie z mieczem w prawo, srebro..
1 000 zł
1 100 zł
94 POLSKA
Śląsk?, Henryk II Pobożny, denar z lat 1238-1241, Głogów lub Wrocław, Aw: Postać siedząca w prawo, trzymająca jabłko królewskie, Rw: Popiersie z pastorałem nad blanka..
1 000 zł
1 300 zł
95 POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski
brakteat guziczkowy, XIII lub XIV w., Gruba gwiazda sześcioramienna lub róża nad bardzo cienkim, ledwo widocznym półksiężycem, Sarbsk 100 ?, srebro 0.31 g
500 zł
420 zł
96 POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski
brakteat guziczkowy XIII lub XIV w., Uproszczona dwukondygnacjowa wieża ze spiczastym dachem i dwiema bocznymi wieżyczkami, otoczona czterema kulkami. Brak analogii, ..
500 zł
420 zł
97 POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski
brakteat guziczkowy, 2. połowa XIII w., Krzyż o lekko rozszerzanych ramionach, w kątach gwiazda sześciopromienna i półksiężyc, Paszkiewicz Prusy E3.5, srebro 0.24 g
500 zł
98 POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski
brakteat guziczkowy, 2. połowa XIII w., Głowa z pięcioma najeżonymi włosami na wprost, Wieleń 209, Sarbsk 16, Slg Friedensburg 1298, Brzegi Przypkowski 3.63, srebro 0..
500 zł
500 zł
99 POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski
brakteat guziczkowy, 2. połowa XIII w., Krzyż o nieco rozszerzanych ramionach, z kulkami w kątach, Wieleń 12, srebro 0.18 g, nieco pogięty
400 zł
420 zł
100 POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski
brakteat guziczkowy, 2. połowa XIII w., Trzy w końcach rozszerzone pręty schodzą się w środku i tworzą coś podobnego do gotyckiego T, Wieleń 2, srebro 0.13 g
400 zł
550 zł
101 POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski
brakteat guziczkowy, 2. połowa XIII w., Lilia o dużych, wygiętych bocznych płatkach i szerokim, trójdzielnym korzeniu, Radzanowo Jędrysek-Migdalska 22 (?), srebro 0.2..
500 zł
400 zł
102 POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski
brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Pastorał między dwiema dużymi kulkami, Wieleń 39, podobny do Dbg 166, lecz znacznie lżejszy a kulki większe, srebro 0.21 g
500 zł
700 zł
103 POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski
brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Przekrzyżowana strzała z rozszczepioną lotką, Wieleń 43, srebro 0.20 g
500 zł
500 zł
104 POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski
brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Lew idący w lewo z głową zwróconą do tyłu i podwiniętym ogonem, Wieleń 189, srebro 0.16 g, zagięty i wykruszony
400 zł
360 zł
105 POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski
brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Orla noga w lewo, Wieleń 131, jak Dbg 122, lecz lekki, srebro 0.18 g, nieco pogięty
400 zł
360 zł
106 POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski
brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Kogut idący w prawo, na kołnierzu perełki, Wieleń 150, srebro 0.17 g, spłaszczony, pęknięty
III-
VF-
500 zł
550 zł
107 POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski
brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Łagodny łuk, na nim trzy wieże ze stożkowymi dachami, pod łukiem mały, gruby skośny krzyż, Wieleń 122, srebro 0.17 g
500 zł
600 zł
108 POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski
brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Sześciopłatkowa róża z wypukłym środkiem, Wieleń 67, srebro 0.16 g, pomięty
400 zł
109 POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski
brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Głowa z długimi włosami na wprost, krótka szyja, Wieleń 204 lub podobny, Sarbsk 78 lub podobny, srebro 0.11 g, pognieciony
III-
VF-
400 zł
320 zł
110 POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski
brakteat guziczkowy, koniec XIII w., brakteat opisany przez Karola Beyera tymi słowami: ... rodzaj rusztowania, którego boczne pręty zginają się w łuki; w trzech pola..
500 zł
420 zł
111 POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski
brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Delfin (?) w prawo, Sarbsk 93, srebro 0.09 g, zdaniem Dannenberga jest to ryba skręcona w prawo, może z łupem
400 zł
320 zł