Aukcja nr 54
USD/PLN: 3.170 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-06-2013
92 | POLSKA Wielkopolska, Przemysł I i Bolesław Pobożny 1239-1257, denar jednostronny z lat 1239-1249, mennica Gniezno, Rycerz z mieczem w prawo, srebro 0.17 g, Str. 175, Paszk. .. |
1 500 zł 2 600 zł
93 | POLSKA Wielkopolska, Przemysł I i Bolesław Pobożny 1239-1257, denar z lat 1239-1249, mennica Gniezno, Aw: Rycerz z mieczem na wprost, Rw: Popiersie z mieczem w prawo, srebro.. |
II- EF- |
1 000 zł 1 100 zł
94 | POLSKA Śląsk?, Henryk II Pobożny, denar z lat 1238-1241, Głogów lub Wrocław, Aw: Postać siedząca w prawo, trzymająca jabłko królewskie, Rw: Popiersie z pastorałem nad blanka.. |
1 000 zł 1 300 zł
95 | POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski brakteat guziczkowy, XIII lub XIV w., Gruba gwiazda sześcioramienna lub róża nad bardzo cienkim, ledwo widocznym półksiężycem, Sarbsk 100 ?, srebro 0.31 g |
500 zł 420 zł
96 | POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski brakteat guziczkowy XIII lub XIV w., Uproszczona dwukondygnacjowa wieża ze spiczastym dachem i dwiema bocznymi wieżyczkami, otoczona czterema kulkami. Brak analogii, .. |
500 zł 420 zł
97 | POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski brakteat guziczkowy, 2. połowa XIII w., Krzyż o lekko rozszerzanych ramionach, w kątach gwiazda sześciopromienna i półksiężyc, Paszkiewicz Prusy E3.5, srebro 0.24 g |
500 zł | |
98 | POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski brakteat guziczkowy, 2. połowa XIII w., Głowa z pięcioma najeżonymi włosami na wprost, Wieleń 209, Sarbsk 16, Slg Friedensburg 1298, Brzegi Przypkowski 3.63, srebro 0.. |
III VF |
500 zł 500 zł
99 | POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski brakteat guziczkowy, 2. połowa XIII w., Krzyż o nieco rozszerzanych ramionach, z kulkami w kątach, Wieleń 12, srebro 0.18 g, nieco pogięty |
III VF |
400 zł 420 zł
100 | POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski brakteat guziczkowy, 2. połowa XIII w., Trzy w końcach rozszerzone pręty schodzą się w środku i tworzą coś podobnego do gotyckiego T, Wieleń 2, srebro 0.13 g |
III VF |
400 zł 550 zł
101 | POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski brakteat guziczkowy, 2. połowa XIII w., Lilia o dużych, wygiętych bocznych płatkach i szerokim, trójdzielnym korzeniu, Radzanowo Jędrysek-Migdalska 22 (?), srebro 0.2.. |
500 zł 400 zł
102 | POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Pastorał między dwiema dużymi kulkami, Wieleń 39, podobny do Dbg 166, lecz znacznie lżejszy a kulki większe, srebro 0.21 g |
500 zł 700 zł
103 | POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Przekrzyżowana strzała z rozszczepioną lotką, Wieleń 43, srebro 0.20 g |
III VF |
500 zł 500 zł
104 | POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Lew idący w lewo z głową zwróconą do tyłu i podwiniętym ogonem, Wieleń 189, srebro 0.16 g, zagięty i wykruszony |
400 zł 360 zł
105 | POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Orla noga w lewo, Wieleń 131, jak Dbg 122, lecz lekki, srebro 0.18 g, nieco pogięty |
III VF |
400 zł 360 zł
106 | POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Kogut idący w prawo, na kołnierzu perełki, Wieleń 150, srebro 0.17 g, spłaszczony, pęknięty |
III- VF- |
500 zł 550 zł
107 | POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Łagodny łuk, na nim trzy wieże ze stożkowymi dachami, pod łukiem mały, gruby skośny krzyż, Wieleń 122, srebro 0.17 g |
III VF |
500 zł 600 zł
108 | POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Sześciopłatkowa róża z wypukłym środkiem, Wieleń 67, srebro 0.16 g, pomięty |
III VF |
400 zł | |
109 | POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Głowa z długimi włosami na wprost, krótka szyja, Wieleń 204 lub podobny, Sarbsk 78 lub podobny, srebro 0.11 g, pognieciony |
III- VF- |
400 zł 320 zł
110 | POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski brakteat guziczkowy, koniec XIII w., brakteat opisany przez Karola Beyera tymi słowami: ... rodzaj rusztowania, którego boczne pręty zginają się w łuki; w trzech pola.. |
500 zł 420 zł
111 | POLSKA / Kolekcja brakteatów datowanych na XIII-XIV anonimowych emitentów na terenach Polski brakteat guziczkowy, koniec XIII w., Delfin (?) w prawo, Sarbsk 93, srebro 0.09 g, zdaniem Dannenberga jest to ryba skręcona w prawo, może z łupem |
III VF |
400 zł 320 zł