Aukcja nr 53

USD/PLN: 3.120 | EUR/PLN: 4.120 | data: 23-02-2013
Jesteś w: A53  ODZNACZENIA I ODZNAKI  POLSKA
819 POLSKA
Kolej Warszawsko-Wiedeńska i Kolej Warszawsko-Bydgoska - żeton pamiątkowy 1890 r., srebro złocone 10.22 g, 29.4 mm x 45.4 mm, na uszku państwowa austriacka próba sreb..
600 zł
950 zł
820 POLSKA
Odznaka Straży Obywatelskiej Zagłębia Dąbrowskiego 1914-1915, mosiądz 37 x 37 mm, na stronie odwrotnej zapięcie na agrafkę, Stela 7.26, patyna
500 zł
821 POLSKA
Odznaka Miejskiej Straży Obywatelskiej we Lwowie Zasłużonemu, 1919, na odwrotnej stronie nr 4335, mosiądz srebrzony 46 mm, Stela 7.21.a
500 zł
400 zł
822 POLSKA
Powstanie Wielkopolskie, Odznaka Rady Ludowej Miasta Poznania, Pamiątkowy Krzyż Zasłudze Obywatelskiej 1919, mosiądz 36 x 36 mm, odmiana z nakrętką zamiast agrafki, ł..
500 zł
400 zł
823 POLSKA
Wojna polsko-bolszewicka 1920-1921, Odznaka Pamiątkowa Krzyż Waleczności b. Armii Ochotniczej Sprzymierzonej Generała Stanisława Bułak-Bałachowicza wraz z legitymacją..
7 500 zł
6 000 zł
824 POLSKA
Odznaka Pamiątkowa Frontu Litewsko-Białoruskiego, 1920, mosiądz 40 x 40 mm, Stela 14.1.12.d, bardzo rzadka odmiana z napisem WILNO, później dorabiana agrafka
2 000 zł
2 200 zł
825 POLSKA / II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939
Krzyż Virtuti Militari V klasa, tombak srebrzony i emaliowany 37 x 37 mm, na stronie odwrotnej usunięty numer nadania, wtórnik wykonany w Warszawie przed 1932 r.
800 zł
826 POLSKA / II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939
Medal za Ratowanie Ginących, srebro 35 mm, wstążka, na boku punca Ag 0.950 i znak Mennicy Warszawskiej, bardzo ładnie zachowane, rzadkie odznaczenie, patyna
600 zł
1 200 zł
827 POLSKA / II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939
Odznaka pamiątkowa 1 Pułku Strzelców Konnych Garwolin Wzór 1, wykonana w Zakładzie Grawerskim M. Gontarczyka, mosiądz srebrzony 29.6 x 32 mm, nakrętka W. Gontarczyk, ..
1 300 zł
2 200 zł
828 POLSKA / II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939
Odznaka pamiątkowa KOP, wersja oficerska, Wzór 1930, srebro złocone i emaliowane, 33 x 28.6 mm, na stronie odwrotnej punca państwowa sprzed 1932 r. i imiennik SR (Sta..
2 800 zł
6 500 zł
829 POLSKA / II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939
Odznaka Żandarmerii WP, wersja żołnierska Wzór 2, na stronie odwrotnej numer 2857, mosiądz 37.3 x 38 mm, nakrętka oryginalna, Sawicki/Wielechowski s. 393
700 zł
560 zł
830 POLSKA / II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939
Odznaka Stowarzyszenia Rezerwistów i Byłych Wojskowych Rzeczpospolitej Polskiej, wykonana w Zakładzie A. Nagalskiego, mosiądz srebrzony i emalia 30.4 x 37 mm, drobne ..
600 zł
850 zł
831 POLSKA / II RZECZPOSPOLITA POLSKA 1918-1939
Odznaka pamiątkowa Związku Byłych Uczestników Wojskowej Straży Kolejowej 1818-1919-1920, miedź 36.7 x 36.5 mm, Stela 19.25, wyrób warszawski autorstwa Stanisława Lipc..
550 zł
832 POLSKA / POLSKA RZECZPOSPOLITA LUDOWA 1952-1989
Order Budowniczych Polski Ludowej, złoto 84.60 g, 53 mm, emalia biała, czerwona i niebieska, brak wstążki, najwyższe odznaczenie PRL, bardzo rzadkie i pięknie zachowane
20 000 zł
21 000 zł