Aukcja nr 45
USD/PLN: 2.870 | EUR/PLN: 3.960 | data: 26-02-2011
880 | POLSKA Millenium Chrztu Polski -medal niesygnowany 1966 r., Aw: Obraz M. B. Częstochowskiej, z lewej MÓDL / SIĘ ZA / NAMI, w otoku napis TYSIĄCLECIE POLSKI CHRZEŚCIAŃSKIEJ, .. |
I/I- UNC/UNC- |
1 500 zł 1 200 zł
881 | POLSKA Millenium Chrztu Polski -medal niesygnowany 1966 r., Aw: Obraz M. B. Częstochowskiej, z lewej MÓDL / SIĘ ZA / NAMI, w otoku napis TYSIĄCLECIE POLSKI CHRZEŚCIAŃSKIEJ, .. |
I/I- UNC/UNC- |
1 000 zł 800 zł
882 | POMORZE medal autorstwa G. Loosa z 1824 r wybity z okazji 700-lecia misji chrystianizacyjnej na Pomorze Zachodnie biskupa Ottona z Bambergu, Aw: Postacie księcia pomorskiego .. |
II+ EF+ |
150 zł 120 zł
883 | POMORZE nagrodowy medal z uszkiem i czarną wstążką autorstwa Maxa v. Kawaczyńskiego -Izby Rolniczej prowincji Pomorze, srebro 24.19 g, patyna |
300 zł 550 zł
884 | ŚLĄSK Wojna śląska i śmierć Karola VI 1740/1741 r. -medal niesygnowany autorstwa Kittela, Aw: Siedząca personifikacja Śląska przy trumnie cesarza Karola VI, w tle zachodząc.. |
600 zł 480 zł
885 | ŚLĄSK Wojna śląska i śmierć Karola VI 1740/1741 r. -medal niesygnowany autorstwa Kittela, Aw: Siedząca personifikacja Śląska przy trumnie cesarza Karola VI, w tle zachodząc.. |
300 zł 240 zł
886 | ANGLIA / Jerzy I 1714-1727 medal autorstwa Otto Hameraniego, Aw: Popiersie króla i napis VNICA SALVS, Rw: Hanowerski koń tratujący lwa i jednorożca, w oddali panorama Londynu, powyżej w półkolu.. |
II+ EF+ |
800 zł 640 zł
887 | FRANCJA medal autorstwa E. Rogat’a, wybity w 1833 r. na 3 rocznicę Rewolucji Lipcowej 1830 r., Aw: Popiersie Napoleona z kolumny na Placu Vendôme w Paryżu w prawo i napis wok.. |
II+ EF+ |
1 000 zł 1 100 zł
888 | NIEMCY / Hamburg medal 1653r., (odbitka w srebrze 10 dukatówki -portugała) autorstwa S. Dadlera wybity na zlecenie rady miejskiej Hamburga w piątą rocznicę pokoju westwalskiego, Aw: P.. |
III VF |
2 000 zł 1 600 zł
889 | Fryderyk Wilhelm III 1797 / 1840 medal 1798 autorstwa Loos’a wybity z okazji hołdu w Berlinie Aw: Popiersie króla pruskiego w lewo i napis FRIEDR WILHELM III KOENIG VON PREUSSEN, Rw: Postument na nim.. |
II+ EF+ |
350 zł | |
890 | Fryderyk Wilhelm III 1797 / 1840 medal nagrodowy autorstwa Loos’a (ok 1800), Aw: Róg obfitości na tle postument, na nim odznaczenia i wieńce nagrodowe, powyżej napis LOHN UND EHRE, Rw: Fragment kolum.. |
II+ EF+ |
200 zł | |
891 | Prusy / Wilhelm II 1888-1918 marszałek Mackensen 1915, medal sygnowany K. GOETZ poświęcony zwycięstwom feldmarszałka w Galicji nad Rosjanami, Aw: Popiersie 3/4 w prawo i napis wokoło, Rw: Kłosy .. |
II+ EF+ |
400 zł 400 zł
892 | ROSJA / Mikołaj I 1825-1855 medal sygnowany A. Klepikow na ukończenie restauracji Kremla z 1849 r, Aw: Monogram Mikołaja i napis БЛАГОДАРЮ, Rw: Widok na pałac kremlowski, poniżej napis ЗАЛОЖЕНЬ .. |
400 zł 1 400 zł
893 | ROSJA / Aleksander III 1881-1894 medal sygnowany AГ (A. Griliches) z Pierwszej Wszechrosyjskiej Wystawy Higienicznej w 1893 roku, Aw: Pomnik Piotra I w Petersburgu i napis wokoło, Rw: Wieniec oliwno-.. |
I- UNC- |
200 zł 320 zł
894 | SZWAJCARIA / Genewa Jan Kalwin - medal autorstwa A. Bovy’ego wybity w 1835 r. z okazji Jubileuszu Reformacji, Aw: Popiersie w lewo i napis IOHANNES CALVINVS NATVS NOVIODVNI 1509 MORTVS G.. |
II- EF- |
700 zł 750 zł
895 | WATYKAN / Jan Paweł II komplet medali papieskich Anno XIV (1992), Chrystianizacja Ameryki, sygnowane: Antonio Manuel Silva Fereira, Aw: Popiersie Jana Pawła II w prawo i napis JOANNES PAVLV.. |
I UNC |
10 000 zł |