Aukcja nr 45

USD/PLN: 2.870 | EUR/PLN: 3.960 | data: 26-02-2011
Jesteś w: A45  MEDALE
840 POLSKA
medalik z uszkiem niesygnowany wybity w 1898 r,. Aw: Popiersie poety i napis ADAM MICKIEWICZ, Rw: pomnik Adama Mickiewicza w Warszawie i napis WARSZAWA 1798 1898, brą..
125 zł
841 POLSKA
Galicja -medal sygnowany J. TAUTENHAYN za zasługi dla rolnictwa, Aw: Popiersie cesarza Franciszka Józefa w prawo i napis: FRANCISCVS JOSEPHVS I D G AVSTRIAE IMPERATOR..
200 zł
260 zł
842 POLSKA
Fryderyk Chopin- medal autorstwa Wacława Szymanowskiego 1899 r., Aw: Głowa w prawo i napis F F CHOPIN - *22 II 1810 + 17 X 1849, Rw: Lira na tle nut, skośnie gałązka ..
250 zł
200 zł
843 POLSKA
Odsłonięcie pomnika Adama Mickiewicza we Lwowie, niesygnowany medalik z uszkiem wybity w 1904 r., mosiądz 25 mm, Strzałkowski 52 (RR), rzadki
150 zł
844 POLSKA
1100-lecie założenie Cieszyna- medal sygnowany J. RASZKA i L.CHR.LAUER NUERNBERG, Aw: Panorama miasta, na górze tarcza z herbem rozdziela daty 810 - 1910, poniżej nap..
250 zł
845 POLSKA
Piotr Skarga 300 rocznica śmierci- medal autorstwa Witolda Bielińskiego 1912 r., Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku, Rw: Napis poziomy CHLUBIE NARODU DOBROCZYŃCY UB..
200 zł
440 zł
846 POLSKA
medal Czerwonego Krzyża- Przemyśl 1914-1915, sygnowany Drobil, Aw: Żołnierz na tle poległych i napis w polu: PRZEMYŚL i Drobil., Rw: Napis poziomy w sześciu wierszach..
150 zł
120 zł
847 POLSKA
medal sygnowany J. Knedler wybity w 1915 r. upamiętniający zniszczenie Mostu Poniatowskiego przez wojska rosyjskie, Aw: Syrena i napisy, Rw: Widok zburzonego mostu i ..
150 zł
140 zł
848 POLSKA
Poległym na polu chwały- medal sygnowany LEWANDOWSKI 1915 / LEWANDOWSKI 1916, Aw: Symboliczna postać wojownika greckiego składająca wianek na piersi poległego legioni..
300 zł
380 zł
849 POLSKA
Śmierć Henryka Sienkiewicza- medal sygnowany W.WIŚNIEWSKI, Aw: W otoku napis HENRYK SIENKIEWICZ poniżej * 1846 / + 15 LISTOP. 1916 / W VEVEY / ZGASŁ, NIM NOWE / A UPR..
200 zł
160 zł
850 POLSKA
150 zł
260 zł
851 POLSKA
Janina Korolewicz Wajdowa 1917, jednostronny medal sygnowany RASZKA, brąz 30 mm, Strzałkowski 398 (RR)
200 zł
852 POLSKA
Tadeusz Kościuszko- medal autorstwa Jana Wysockiego wybity z okazji setnej rocznicy śmierci 1917 r., Aw: Popiersie w mundurze według portretu Grassiego i napis w otok..
250 zł
853 POLSKA
Józef Piłsudski wskrzesiciel Wojska Polskiego, medal sygnowany H.B. (Henryk Hertz-Barwiński), Aw: Popiersie Piłsudskiego i napis WSKRZESICIEL - WOJSKA POLSK., Rw: Nap..
750 zł
2 800 zł
854 POLSKA
Odzyskanie Litwy Środkowej 1919- medal sygnowany LEWANDOWSKI FECIT 1919 IX, Aw: Św. Jerzy walczący ze smokiem i napis w otoku MIŃSK WILNO 1919..., Rw: Obraz M.B.Ostro..
400 zł
600 zł
855 POLSKA
400 zł
850 zł
856 POLSKA
POLEGŁYM CZEŚĆ- medal autorstwa Mieczysława Lubelskiego 1920 r, Aw: Napis POLEGŁYM CZEŚĆ, powyżej orzeł z Krzyżem Virtuti Militari, poniżej hełm złożony na gałązkach,..
300 zł
857 POLSKA
medal na otwarcie Fabryki Philipsa w Warszawie, 1923 r., na awersie sygnatura J.KNEDLER, Aw: Dwie dłonie w uścisku, poniżej herby Holandii i Polski, w otoku napis POL..
750 zł
600 zł
858 POLSKA
medal na 900 Rocznicę Koronacji Bolesława Chrobrego autorstwa J. Wysockiego 1924 r, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku BOLESŁAW CHROBRY KRÓL POLSKI, Rw: Polonia st..
400 zł
400 zł
859 POLSKA
medal na 900. Rocznicę Koronacji Bolesława Chrobrego autorstwa J. Wysockiego 1924 r, Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku BOLESŁAW CHROBRY KRÓL POLSKI, Rw: Polonia s..
150 zł