Aukcja nr 42
USD/PLN: 2.890 | EUR/PLN: 3.940 | data: 27-02-2010
1015 | ROSJA / Aleksy Michajłowicz 1646-1676 jefimok 1655, kontrasygnatura na talarze Geldrii z 1649 r., Spasski 792, rzadki i ładnie zachowany jak na ten typ monety |
5 000 zł | |
1016 | ROSJA / Iwan i Piotr Aleksiejewicze 1682-1689 siewski czech 1686, Aw: Orzeł dwugłowy i napis IAPADGCMDTMPARA..., Rw: Jabłko królewskie i napis, WN XX (1976) str. 206-208, z. 78, moneta bita w Siewsku położonym w .. |
II+ EF+ |
7 500 zł | |
1017 | ROSJA / Piotr I 1699-1725 rubel 1721, Kadaszewski Dwor, bez inicjału mincerza, trójlistek nad głową, Diakov 7, Jusupov 12 |
III+/II- VF+/EF- |
2 500 zł 4 200 zł
1018 | ROSJA / Piotr I 1699-1725 rubel 1725, Petersburg, typ \Sun, СПБ pod popiersiem |
III- VF- |
1 500 zł 2 900 zł
1019 | ROSJA / Katarzyna I 1725-1727 rubel 1725, Petersburg, СП-Б na rewersie, Diakov 46, Jusupov 38, patyna |
2 500 zł 2 400 zł
1020 | ROSJA / Piotr II 1727-1730 rubel 1728, Kadaszewski Dwor, gwiazda na popiersiu, Diakov 43, Jusupov 18 |
III VF |
2 000 zł | |
1021 | ROSJA / Anna 1730-1740 rubel 1731, Kadaszewski Dwor, broszka na piersi, Diakov 14, Jusupov 37, patyna |
1 250 zł 1 050 zł
1022 | ROSJA / Anna 1730-1740 rubel 1733, Kadaszewski Dwor, bez broszki na piersi, Diakov 11, Jusupov 14, patyna |
1 000 zł 880 zł
1023 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 2 ruble 1756, Krasnyj Dwor, złoto 3.22 g, Diakov 383, Jusupov 1 |
II- EF- |
4 000 zł 4 900 zł
1024 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 1 rubel 1756, Krasnyj Dwor, złoto 1.60 g, Diakov 389, Jusupov 4 |
3 000 zł 2 400 zł
1025 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 połtina 1756, Krasnyj Dwor, złoto 0.80 g, Diakov 392, Jusupov 1 |
I- UNC- |
2 000 zł 1 600 zł
1026 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 rubel 1749, Petersburg, Diakov 203, Jusupov 1 |
II- EF- |
1 500 zł | |
1027 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 rubel 1751, Petersburg, Diakov 243, Jusupov 1, patyna |
II- EF- |
1 000 zł 1 250 zł
1028 | ROSJA / Piotr III 1761-1762 rubel 1762, Petersburg, odmiana z ząbkowanym rantem, Diakov 7, Jusupov 2, patyna |
III VF |
1 500 zł 2 400 zł
1029 | ROSJA / Katarzyna II 1762-1796 połtina 1777, Petersburg, złoto 0.66 g, Diakov 355, Jusupov 1, mannicza wada blachy na awersie |
II- EF- |
1 000 zł 1 100 zł
1030 | ROSJA / Katarzyna II 1762-1796 rubel 1776, Petersburg, Diakov 339, Jusupov 1 |
III/III+ VF/VF+ |
500 zł | |
1031 | ROSJA / Katarzyna II 1762-1796 5 kopiejek 1790 / A-M, Anninsk, Diakov 660, Brekke 287, bardzo ładne |
II+ EF+ |
250 zł 230 zł
1032 | ROSJA / Katarzyna II 1762-1796 5 kopiejek 1792 / A-M, Anninsk, Diakov 716, Brekke 295, bardzo ładne |
II+ EF+ |
250 zł 240 zł
1033 | ROSJA / Katarzyna II 1762-1796 5 kopiejek 1793 / A-M, Anninsk, Diakov 739, Brekke 299, bardzo ładne |
II+ EF+ |
250 zł 270 zł
1034 | ROSJA / Paweł I 1796-1801 rubel 1801 / СМ-АИ, Petersburg, Bitkin 62 |
III VF |
300 zł 720 zł