Aukcja nr 42
USD/PLN: 2.890 | EUR/PLN: 3.940 | data: 27-02-2010
1008 | NIEMCY / REPUBLIKA WEIMARSKA 1918-1933 3 marki 1932 / A, Berlin, 100-lecie śmierci Johanna Wolfganga Goethego, J. 350 |
I- UNC- |
350 zł | |
1009 | NIEMCY / REPUBLIKA WEIMARSKA 1918-1933 3 marki 1932 / A, Berlin, 100-lecie śmierci Johanna Wolfganga Goethego, J.350, ślady czyszczenia |
250 zł | |
1010 | NIEMCY / REPUBLIKA WEIMARSKA 1918-1933 5 marek 1932 / A, Berlin, 100-lecie śmierci Johanna Wolfganga Goethego, J. 351, bardzo rzadkie, patyna |
8 000 zł | |
1011 | NIEMCY / Republika Federalna Niemiec 1948-1989 2 marki 1951 / J, Hamburg, J.386, bardzo rzadkie w tak pięknym stanie zachowania |
I UNC |
300 zł | |
1012 | NIEMCY / Republika Federalna Niemiec 1948-1989 5 marek 1952 / D, Monachium, 100-lecie Germanisches National-Museum w Norymberdze, J.388, rzadkie |
1 250 zł | |
1013 | NIEMCY / Republika Federalna Niemiec 1948-1989 5 marek 1955 / F, Stuttgart, 150-lecie śmierci Fryderyka von Schiller, J.389, rzadkie |
700 zł | |
1014 | NIEMCY / Republika Federalna Niemiec 1948-1989 5 marek 1955 / G, Karlsruhe, 300-lecie urodzin markgrafa Ludwika Wilhelma von Baden, J.390, rzadkie |
I-/II+ UNC-/EF+ |
750 zł 600 zł
1015 | ROSJA / Aleksy Michajłowicz 1646-1676 jefimok 1655, kontrasygnatura na talarze Geldrii z 1649 r., Spasski 792, rzadki i ładnie zachowany jak na ten typ monety |
5 000 zł | |
1016 | ROSJA / Iwan i Piotr Aleksiejewicze 1682-1689 siewski czech 1686, Aw: Orzeł dwugłowy i napis IAPADGCMDTMPARA..., Rw: Jabłko królewskie i napis, WN XX (1976) str. 206-208, z. 78, moneta bita w Siewsku położonym w .. |
II+ EF+ |
7 500 zł | |
1017 | ROSJA / Piotr I 1699-1725 rubel 1721, Kadaszewski Dwor, bez inicjału mincerza, trójlistek nad głową, Diakov 7, Jusupov 12 |
III+/II- VF+/EF- |
2 500 zł 4 200 zł
1018 | ROSJA / Piotr I 1699-1725 rubel 1725, Petersburg, typ \Sun, СПБ pod popiersiem |
III- VF- |
1 500 zł 2 900 zł
1019 | ROSJA / Katarzyna I 1725-1727 rubel 1725, Petersburg, СП-Б na rewersie, Diakov 46, Jusupov 38, patyna |
2 500 zł 2 400 zł
1020 | ROSJA / Piotr II 1727-1730 rubel 1728, Kadaszewski Dwor, gwiazda na popiersiu, Diakov 43, Jusupov 18 |
III VF |
2 000 zł | |
1021 | ROSJA / Anna 1730-1740 rubel 1731, Kadaszewski Dwor, broszka na piersi, Diakov 14, Jusupov 37, patyna |
1 250 zł 1 050 zł
1022 | ROSJA / Anna 1730-1740 rubel 1733, Kadaszewski Dwor, bez broszki na piersi, Diakov 11, Jusupov 14, patyna |
1 000 zł 880 zł
1023 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 2 ruble 1756, Krasnyj Dwor, złoto 3.22 g, Diakov 383, Jusupov 1 |
II- EF- |
4 000 zł 4 900 zł
1024 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 1 rubel 1756, Krasnyj Dwor, złoto 1.60 g, Diakov 389, Jusupov 4 |
3 000 zł 2 400 zł
1025 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 połtina 1756, Krasnyj Dwor, złoto 0.80 g, Diakov 392, Jusupov 1 |
I- UNC- |
2 000 zł 1 600 zł
1026 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 rubel 1749, Petersburg, Diakov 203, Jusupov 1 |
II- EF- |
1 500 zł | |
1027 | ROSJA / Elżbieta 1741-1761 rubel 1751, Petersburg, Diakov 243, Jusupov 1, patyna |
II- EF- |
1 000 zł 1 250 zł