Aukcja nr 33
USD/PLN: 3.290 | EUR/PLN: 3.860 | data: 03-12-2005
835 | 3 krajcary kiperowe 1622, Skoczów, F.u.S. 3058 |
200 zł 480 zł
836 | 3 krajcary kiperowe 1623, Skoczów, bardzo ciekawy typ nie notowany we Friedensburgu, Aw: Orzeł i tytulatura księcia, Rw: Tarcza herbowa i napis MON NOV... |
300 zł 520 zł
837 | 3 krajcary 1623, Skoczów, odmiana z dwoma tarczami herbowymi, F.u.S. 3062 |
II- EF- |
300 zł 520 zł
838 | ŚLASK / GŁOGÓW - miasto Ferdynand II (1617) 1619-1637, 3 krajcary 1622, Głogów, F.u.S. 3535, rzadkie |
III VF |
125 zł 100 zł
839 | KSIĘSTWO KROŚNIEŃSKIE / Jan kostrzyński 1535-1571 grosz 1545, Kostrzyń, F.u.S. 1993, Bahr. 1249, patyna |
II- EF- |
150 zł 120 zł
840 | KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Jan Krystian i Jerzy Rudolf (1602) 1605-1621 trzydukatówka 1610, Złoty Stok, Aw: Półpostacie braci i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, F.u.S. 1446, Fr. 3153, złoto 10.23 g, ślad po zawieszce, patyna |
II- EF- |
20 000 zł 22 500 zł
841 | KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Jan Krystian i Jerzy Rudolf (1602) 1605-1621 talar 1609, Złoty Stok, F.u.S. 1436, Dav. 7713, patyna |
II/II- EF/EF- |
3 500 zł 3 350 zł
842 | KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Jerzy III brzeski, Ludwik IV legnicki i Krystian wołowsko-oławski 1639-1663 dukat 1657, Brzeg, F.u.S. 1754, Fr. 3200, złoto 3.44 g, ładny egzemplarz |
II+ EF+ |
4 000 zł 6 500 zł
843 | KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Krystian wołowski 1654-1672 talar 1666, Brzeg, F.u.S. 1924, Dav. 7741, efektowna moneta z wadą blachy |
6 000 zł | |
844 | KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Krystian wołowski 1654-1672 półtalar pośmiertny 1672, Brzeg, F.u.S. 1947, moneta wybita z okazji śmierci księcia Krystiana, patyna |
5 000 zł 5 200 zł
845 | KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Jerzy Wilhelm 1672-1675 1 1/4 talara pośmiertnego 1675, Brzeg, F.u.S. 1973, Dav. 488, oprawa i zawieszka z epoki, 37.29 g, moneta wybita z okazji śmierci księcia Jerzego Wilhelma, powyższy e.. |
III VF |
6 500 zł | |
846 | KSIĘSTWO NYSKIE BISKUPÓW WROCŁAWSKICH / Jan V Turzo 1506-1520 grosz 1508, Nysa, Fbg 778 f, rzadki |
400 zł 520 zł
847 | KSIĘSTWO OLEŚNICKIE dynastia wirtemberska / Karol Krystian Erdmann 1744-1792 talar 1785, Wrocław, odmiana z literą K pod popiersiem, F.u.S. 2472, Dav. 2879, bardzo ładnie zachowany |
II+ EF+ |
2 000 zł 2 300 zł
848 | KSIĘSTWO OLEŚNICKIE dynastia wirtemberska / Karol Krystian Erdmann 1744-1792 talar 1785, Wrocław, odmiana z literą K pod popiersiem, F.u.S. 2472, Dav. 2879, patyna |
III VF |
1 200 zł 960 zł
849 | ŚLASK / ŚWIDNICA - miasto Ludwik Jagiellończyk 1516-1526, półgrosz 1526, Świdnica, napisy fantazyjne na skutek podwójnego uderzenia stemplem, patyna |
III VF |
100 zł | |
850 | ŚLASK / WROCŁAW - miasto Maciej Korwin 1458-1490, grosz bez daty (1470-1471), Wrocław, Fbg. 557 d, rzadki |
III VF |
400 zł 540 zł
851 | ŚLASK / WROCŁAW - miasto Ferdynand I 1527-1564, dukat 1551, Wrocław, F.u.S. 4324, Fr. 445, złoto 3.54 g |
II- EF- |
4 000 zł 4 300 zł
852 | ŚLASK / WROCŁAW - miasto Maciej II 1611-1619, dwudukat 1617, Wrocław, F.u.S. 3466, Fr. 462, złoto 6.89 g, wyjęty z oprawy, polerowane tło, rzadki |
III- VF- |
12 500 zł 10 000 zł
853 | KSIĘSTWO ZIĘBICKO-OLEŚNICKIE / Jan oleśnicki 1553-1565 dukat 1561, Złoty Stok, F.u.S. 2128, Fr. 3233, złoto 3.50 g |
II-/III+ EF-/VF+ |
4 500 zł 6 000 zł
854 | KSIĘSTWO ZIĘBICKO-OLEŚNICKIE / Henryk Wacław i Karol Fryderyk 1617-1639 3 dukaty 1621, Oleśnica, F.u.S. 2237, Fr. 3259, złoto 10.10 g, ślad po zawieszce, gięte rzadkie |
III VF |
10 000 zł 8 000 zł