Aukcja nr 33

USD/PLN: 3.290 | EUR/PLN: 3.860 | data: 03-12-2005
3 krajcary kiperowe 1622, Skoczów, F.u.S. 3058 3 krajcary kiperowe 1622, Skoczów, F.u.S. 3058
835 3 krajcary kiperowe 1622, Skoczów, F.u.S. 3058 III+
200 zł
480 zł
3 krajcary kiperowe 1623, Skoczów, bardzo ciekawy typ nie notowany we Friedensburgu, Aw: Orzeł i t.. 3 krajcary kiperowe 1623, Skoczów, bardzo ciekawy typ nie notowany we Friedensburgu, Aw: Orzeł i t..
836 3 krajcary kiperowe 1623, Skoczów, bardzo ciekawy typ nie notowany we Friedensburgu, Aw: Orzeł i tytulatura księcia, Rw: Tarcza herbowa i napis MON NOV... III+
300 zł
520 zł
3 krajcary 1623, Skoczów, odmiana z dwoma tarczami herbowymi, F.u.S. 3062 3 krajcary 1623, Skoczów, odmiana z dwoma tarczami herbowymi, F.u.S. 3062
837 3 krajcary 1623, Skoczów, odmiana z dwoma tarczami herbowymi, F.u.S. 3062 II-
300 zł
520 zł
Ferdynand II (1617) 1619-1637, 3 krajcary 1622, Głogów, F.u.S. 3535, rzadkie Ferdynand II (1617) 1619-1637, 3 krajcary 1622, Głogów, F.u.S. 3535, rzadkie
838 ŚLASK / GŁOGÓW - miasto
Ferdynand II (1617) 1619-1637, 3 krajcary 1622, Głogów, F.u.S. 3535, rzadkie
125 zł
100 zł
grosz 1545, Kostrzyń, F.u.S. 1993, Bahr. 1249, patyna grosz 1545, Kostrzyń, F.u.S. 1993, Bahr. 1249, patyna
839 KSIĘSTWO KROŚNIEŃSKIE / Jan kostrzyński 1535-1571
grosz 1545, Kostrzyń, F.u.S. 1993, Bahr. 1249, patyna
150 zł
120 zł
trzydukatówka 1610, Złoty Stok, Aw: Półpostacie braci i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis w.. trzydukatówka 1610, Złoty Stok, Aw: Półpostacie braci i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis w..
840 KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Jan Krystian i Jerzy Rudolf (1602) 1605-1621
trzydukatówka 1610, Złoty Stok, Aw: Półpostacie braci i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, F.u.S. 1446, Fr. 3153, złoto 10.23 g, ślad po zawieszce, patyna
20 000 zł
22 500 zł
talar 1609, Złoty Stok, F.u.S. 1436, Dav. 7713, patyna talar 1609, Złoty Stok, F.u.S. 1436, Dav. 7713, patyna
841 KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Jan Krystian i Jerzy Rudolf (1602) 1605-1621
talar 1609, Złoty Stok, F.u.S. 1436, Dav. 7713, patyna
II/II-
EF/EF-
3 500 zł
3 350 zł
dukat 1657, Brzeg, F.u.S. 1754, Fr. 3200, złoto 3.44 g, ładny egzemplarz dukat 1657, Brzeg, F.u.S. 1754, Fr. 3200, złoto 3.44 g, ładny egzemplarz
842 KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Jerzy III brzeski, Ludwik IV legnicki i Krystian wołowsko-oławski 1639-1663
dukat 1657, Brzeg, F.u.S. 1754, Fr. 3200, złoto 3.44 g, ładny egzemplarz
4 000 zł
6 500 zł
talar 1666, Brzeg, F.u.S. 1924, Dav. 7741, efektowna moneta z wadą blachy talar 1666, Brzeg, F.u.S. 1924, Dav. 7741, efektowna moneta z wadą blachy
843 KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Krystian wołowski 1654-1672
talar 1666, Brzeg, F.u.S. 1924, Dav. 7741, efektowna moneta z wadą blachy
6 000 zł
półtalar pośmiertny 1672, Brzeg, F.u.S. 1947, moneta wybita z okazji śmierci księcia Krystiana, pa.. półtalar pośmiertny 1672, Brzeg, F.u.S. 1947, moneta wybita z okazji śmierci księcia Krystiana, pa..
844 KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Krystian wołowski 1654-1672
półtalar pośmiertny 1672, Brzeg, F.u.S. 1947, moneta wybita z okazji śmierci księcia Krystiana, patyna
5 000 zł
5 200 zł
1 1/4 talara pośmiertnego 1675, Brzeg, F.u.S. 1973, Dav. 488, oprawa i zawieszka z epoki, 37.29 g,.. 1 1/4 talara pośmiertnego 1675, Brzeg, F.u.S. 1973, Dav. 488, oprawa i zawieszka z epoki, 37.29 g,..
845 KSIĘSTWO LEGNICKO-BRZESKO-WOŁOWSKIE / Jerzy Wilhelm 1672-1675
1 1/4 talara pośmiertnego 1675, Brzeg, F.u.S. 1973, Dav. 488, oprawa i zawieszka z epoki, 37.29 g, moneta wybita z okazji śmierci księcia Jerzego Wilhelma, powyższy e..
6 500 zł
grosz 1508, Nysa, Fbg 778 f, rzadki grosz 1508, Nysa, Fbg 778 f, rzadki
846 KSIĘSTWO NYSKIE BISKUPÓW WROCŁAWSKICH / Jan V Turzo 1506-1520
grosz 1508, Nysa, Fbg 778 f, rzadki
400 zł
520 zł
talar 1785, Wrocław, odmiana z literą K pod popiersiem, F.u.S. 2472, Dav. 2879, bardzo ładnie zach.. talar 1785, Wrocław, odmiana z literą K pod popiersiem, F.u.S. 2472, Dav. 2879, bardzo ładnie zach..
847 KSIĘSTWO OLEŚNICKIE dynastia wirtemberska / Karol Krystian Erdmann 1744-1792
talar 1785, Wrocław, odmiana z literą K pod popiersiem, F.u.S. 2472, Dav. 2879, bardzo ładnie zachowany
2 000 zł
2 300 zł
talar 1785, Wrocław, odmiana z literą K pod popiersiem, F.u.S. 2472, Dav. 2879, patyna talar 1785, Wrocław, odmiana z literą K pod popiersiem, F.u.S. 2472, Dav. 2879, patyna
848 KSIĘSTWO OLEŚNICKIE dynastia wirtemberska / Karol Krystian Erdmann 1744-1792
talar 1785, Wrocław, odmiana z literą K pod popiersiem, F.u.S. 2472, Dav. 2879, patyna
1 200 zł
960 zł
Ludwik Jagiellończyk 1516-1526, półgrosz 1526, Świdnica, napisy fantazyjne na skutek podwójnego ud.. Ludwik Jagiellończyk 1516-1526, półgrosz 1526, Świdnica, napisy fantazyjne na skutek podwójnego ud..
849 ŚLASK / ŚWIDNICA - miasto
Ludwik Jagiellończyk 1516-1526, półgrosz 1526, Świdnica, napisy fantazyjne na skutek podwójnego uderzenia stemplem, patyna
100 zł
Maciej Korwin 1458-1490, grosz bez daty (1470-1471), Wrocław, Fbg. 557 d, rzadki Maciej Korwin 1458-1490, grosz bez daty (1470-1471), Wrocław, Fbg. 557 d, rzadki
850 ŚLASK / WROCŁAW - miasto
Maciej Korwin 1458-1490, grosz bez daty (1470-1471), Wrocław, Fbg. 557 d, rzadki
400 zł
540 zł
Ferdynand I 1527-1564, dukat 1551, Wrocław, F.u.S. 4324, Fr. 445, złoto 3.54 g Ferdynand I 1527-1564, dukat 1551, Wrocław, F.u.S. 4324, Fr. 445, złoto 3.54 g
851 ŚLASK / WROCŁAW - miasto
Ferdynand I 1527-1564, dukat 1551, Wrocław, F.u.S. 4324, Fr. 445, złoto 3.54 g
4 000 zł
4 300 zł
Maciej II 1611-1619, dwudukat 1617, Wrocław, F.u.S. 3466, Fr. 462, złoto 6.89 g, wyjęty z oprawy, .. Maciej II 1611-1619, dwudukat 1617, Wrocław, F.u.S. 3466, Fr. 462, złoto 6.89 g, wyjęty z oprawy, ..
852 ŚLASK / WROCŁAW - miasto
Maciej II 1611-1619, dwudukat 1617, Wrocław, F.u.S. 3466, Fr. 462, złoto 6.89 g, wyjęty z oprawy, polerowane tło, rzadki
III-
VF-
12 500 zł
10 000 zł
dukat 1561, Złoty Stok, F.u.S. 2128, Fr. 3233, złoto 3.50 g dukat 1561, Złoty Stok, F.u.S. 2128, Fr. 3233, złoto 3.50 g
853 KSIĘSTWO ZIĘBICKO-OLEŚNICKIE / Jan oleśnicki 1553-1565
dukat 1561, Złoty Stok, F.u.S. 2128, Fr. 3233, złoto 3.50 g
II-/III+
EF-/VF+
4 500 zł
6 000 zł
3 dukaty 1621, Oleśnica, F.u.S. 2237, Fr. 3259, złoto 10.10 g, ślad po zawieszce, gięte rzadkie 3 dukaty 1621, Oleśnica, F.u.S. 2237, Fr. 3259, złoto 10.10 g, ślad po zawieszce, gięte rzadkie
854 KSIĘSTWO ZIĘBICKO-OLEŚNICKIE / Henryk Wacław i Karol Fryderyk 1617-1639
3 dukaty 1621, Oleśnica, F.u.S. 2237, Fr. 3259, złoto 10.10 g, ślad po zawieszce, gięte rzadkie
10 000 zł
8 000 zł