Aukcja nr 32
USD/PLN: 3.300 | EUR/PLN: 4.000 | data: 11-06-2005
1254 | E. Hutten-Czapski- Catalogue de la Collection des Monnaies et Medailles Polonaises. tom I 4 + 406 str, 4 tablice zwykłe i jedna rozkładana, Petersburg 1871, egz. nr 8.. | 12 000 zł | ||
1255 | F. Kraus Münzenhandlung- Münzen und Medaillen der Städte, Braunschweig 1924, 71 str., oprawa kartonowa | 100 zł | ||
1256 | M. Kurnatowski- Skorowidz kieszonkowy monet polskich od 1501-1864 r, 140 str. litograficzna odbitka rękopisu autora, Kraków 1882, twarda oprawa, BNP 1880 |
500 zł 400 zł
1257 | David Samuel von Madai- Des Vollständigen=Thaler Cabinets Erste Vortsetzung i 3 części, 100 +188+ 440 + 768 + 904+ 621 str i 86 str., registru, Królewiec 1763, 1765, .. | 6 000 zł | ||
1258 | Numismaticky Casopis 1920-1943, rocznik II, 195 str. 12 osobnych tablic, Praga 1926, rocznik III, 253 str., 2 tablice, Praga 1927, rocznik V, 247 str., 10 osobnych ta.. | 2 400 zł | ||
1259 | K. Plage-Monety bite dla prowincyi polskich przez Austryę i Prusy oraz monety Wolnego Miasta Gdańska, Księstwa Warszawskiego i w oblężeniu Zamościa, 39 str., 8 tablic.. |
1 200 zł 960 zł
1260 | E. Raczyński- Gabinet medalów polskich oraz tych które się dziejów Polski tyczą. Najdawniejszych aż do końca panowania Jana III (1513-1696), Tom I, 358 str., 103 ilus.. | 5 000 zł | ||
1261 | T. Rewoliński- Katalog medali religijnych odnoszących się do Kościoła katolickiego we wszystkich krajach dawnej Polski, 88 +6 stron, 31 tablic, Radom 1887, twarda opr.. |
600 zł 600 zł
1262 | Fr. v. Schrötter- Brandenburg-Frankisches Munzwesen, 2 części, 246 +204 str., 39 tablic, Halle 1929, twarda oprawa, ekslibrisy M. Gumowskiego i L. Kokocińskiego |
1 500 zł 1 200 zł
1263 | Slezsky Numismatik 1955- 1971, czasopismo wydawane przez Muzeum Śląskie w Opawie, wiele ciekawych artykułów o mennictwie śląskim, polskim i czeskim, między innymi art.. |
240 zł 192 zł
1264 | K. Stronczyński- Dawne monety polskie część III tablice 23-35, Piotrków Trybunalski 1885, twarda oprawa | 100 zł | ||
1265 | F. A. Vossberg- Münzgeschichte der Stadt Danzig 18 + 147 str.,12 tablic, Berlin 1852, reprint Darmstadt, twarda oprawa, przedruk rzadkiej monografii, której brakuje w.. |
300 zł 240 zł
1266 | I. Zagórski - Monety dawnej Polski ,191 + 18 str., 60 tablic z ilustracjami monet i 2 rozkładane tablice Czackiego z ewaluacją monet, Warszawa 1845, oprawa półskórek .. |
1 000 zł 800 zł
1267 | Zeitschrift für Münz-, Siegel- und Wappenkunste herausgegeben von Dr. B. Koehne- trzeci rocznik, część I i II, 64 str., 2 tablice, 128 str. 1 tablica, Berlin, Poznań .. | 100 zł |