Aukcja nr 30
USD/PLN: 3.760 | EUR/PLN: 4.600 | data: 29-05-2004
141 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1535, Wilno, Kurp. 192 (R2), Gum. 514, T. 7, bardzo ładny egzemplarz z rzadko spotykanym w tych monetach lustrem menniczym i starą patyną |
II- EF- |
650 zł 675 zł
142 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1536, Wilno, odmiana z literą F pod Pogonią, Kurp. 216 (R3), Gum. 517, T. 7, drobne pęknięcie krążka |
500 zł 860 zł
143 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1538, Gdańsk, Kurp. 479 (R), Gum. 564, ciemna patyna |
125 zł 110 zł
144 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1539, Gdańsk, Kurp. 482 (R), Gum. 565 |
125 zł 150 zł
145 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1545, Kraków, Kurp. 52 (R1), Gum. 485, bardzo ładny egzemplarz ze starą patyną |
II+ EF+ |
300 zł 460 zł
146 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1546, Kraków, awers Kurp. 57, rewers Kurp. 54, Gum. 488, patyna |
II- EF- |
150 zł 140 zł
147 | Zygmunt I Stary 1506-1548 grosz 1547, Kraków, Kurp. 64 (R), Gum. 491, ciemna patyna |
125 zł 130 zł
148 | Zygmunt I Stary 1506-1548 półgrosz 1509 (omyłkowa data 1599), Kraków, Kurp. 29 (R4), Gum. -, rzadki, ciemna patyna |
III VF |
400 zł 320 zł
149 | Zygmunt I Stary 1506-1548 półgrosz 1520, Wilno, odmiana z datą 5Z0, Kurp. 132 (R2), Gum. 512, rzadki |
III VF |
150 zł 230 zł
150 | Zygmunt I Stary 1506-1548 półgrosz 1521, Wilno, odmiana napisu SIGISMVND, Kurp. 140 (R4), Gum. 512, rzadki |
III VF |
150 zł 160 zł
151 | Zygmunt I Stary 1506-1548 szeląg 1529, Toruń, Kurp. 242 (R), Gum. 522 |
III VF |
100 zł 150 zł
152 | Zygmunt I Stary 1506-1548 szeląg 1538, Gdańsk, Kurp. 416 (R), Gum. 551, patyna |
125 zł 170 zł
153 | Zygmunt I Stary 1506-1548 szeląg 1546, Gdańsk, Kurp. 435 (R), Gum. 555 |
II- EF- |
200 zł 180 zł
154 | Zygmunt I Stary 1506-1548 szeląg 1546, Gdańsk, Kurp. 435 (R), Gum. 555, lekko uszkodzony krążek, ciemna patyna |
125 zł | |
155 | Zygmunt I Stary 1506-1548 trzeciak 1527, Kraków, odmiana napisu REGIS, Kurp. 15 (R2), Gum. 477, T. 3 |
III- VF- |
200 zł 260 zł
156 | Zygmunt I Stary 1506-1548 denar bez daty, Kraków, wewnątrz korony dwie skrzyżowane szable a po jej bokach litery S-P, Kurp. 11 (R3), Gum. 475, T. 3, egzemplarz ze zbioru Chomińskiego |
II- EF- |
200 zł 240 zł
157 | Zygmunt I Stary 1506-1548 denar 1539, Gdańsk, Kurp. 389 (R4), Gum. 543, T. 20, egzemplarz ze zbioru Chomińskiego |
400 zł 1 100 zł