Aukcja 28 / 925

USD/PLN: 3.650 | EUR/PLN: 4.300 | data: 24-05-2003
Jesteś w: A28  MEDALE  POLSKA

medal autorstwa Johanna Wilhelma Höcknera wybity przez miasto Drezno z okazji składania przysięgi wierności nowemu elektorowi 1733 r., Aw: Popiersie Fryderyka Augusta w zbroi w prawo i napis w otoku D.G. FRIDER. AVGVST. P.R. P. L. ELECT. SAX. P. D., u dołu sygn. I. W. H., Rw: Klęcząca figura w płaszczu z herbem składa pierścień na ołtarzu, napis u góry FIDES PVBLICA S.P.Q.D., w odcinku SACRAMENTO OBSIGNATA D.XV. APRILIS MDCCXXXIII, H-Cz. 2750, Racz.- , srebro 31 mm, 14.55 g. piękna stara patyna

Numer: 925
Opis: POLSKA. medal autorstwa Johanna Wilhelma Höcknera wybity przez miasto Drezno z okazji składania przysięgi wierności nowemu elektorowi 1733 r., Aw: Popiersie Fryderyka Augusta w zbroi w prawo i napis w otoku D.G. FRIDER. AVGVST. P.R. P. L. ELECT. SAX. P. D., u dołu sygn. I. W. H., Rw: Klęcząca figura w płaszczu z herbem składa pierścień na ołtarzu, napis u góry FIDES PVBLICA S.P.Q.D., w odcinku SACRAMENTO OBSIGNATA D.XV. APRILIS MDCCXXXIII, H-Cz. 2750, Racz.- , srebro 31 mm, 14.55 g. piękna stara patyna
Stan: I, Uncirculated
Data sprzedaży: 24-05-2003
Cena szacunkowa: 2 000 zł
Cena wywoławcza: 1 600 zł
Cena wylicytowana: 1 600 zł
Ilość odsłon: 1241