Aukcja 28 / 46

USD/PLN: 3.650 | EUR/PLN: 4.300 | data: 24-05-2003
Jesteś w: A28  Starożytność  CESARSTWO RZYMSKIE

Brytanik i Neron-AE-17 przed rokiem 55 w mennicy nieokreślonego miasta jońskiego lub lidyjskiego, Aw: Popiersie młodzieńczego Nerona w prawo i napis wokół, Rw: Popiersie młodzieńczego Brytannika w prawo i napis wokół, Coh.271.1, Sear 519, 2.58 g, ładna głęboka patyna, na przetarciach złocisty połysk metalu (orichalkum), ładny styl, jeden z nielicznych brązów wybitych za życia Brytannika (nie było emisji monet srebrnych i złotych), po raz pierwszy oferowany na aukcji w Polsce

Numer: 46
Opis: CESARSTWO RZYMSKIE. Brytanik i Neron-AE-17 przed rokiem 55 w mennicy nieokreślonego miasta jońskiego lub lidyjskiego, Aw: Popiersie młodzieńczego Nerona w prawo i napis wokół, Rw: Popiersie młodzieńczego Brytannika w prawo i napis wokół, Coh.271.1, Sear 519, 2.58 g, ładna głęboka patyna, na przetarciach złocisty połysk metalu (orichalkum), ładny styl, jeden z nielicznych brązów wybitych za życia Brytannika (nie było emisji monet srebrnych i złotych), po raz pierwszy oferowany na aukcji w Polsce
Stan: IV+, Choice Fine
Cena szacunkowa: 2 500 zł
Cena wywoławcza: 2 000 zł
Cena wylicytowana: -
Ilość odsłon: 1053