Aukcja nr 25

USD/PLN: 4.080 | EUR/PLN: 3.750 | data: 27-10-2001
Jesteś w: A25  MEDALE I PLAKIETY
778 POLSKA
Juliusz Twardowski- medal autorstwa Hartiga 1936 r., Aw: Popiersie w lewo i napis w otoku JULIUSZ ZE SKRZYPNY TWARDOWSKI, Rw: Napis w siedmiu wierszach ZAŁOŻYCIEL I P..
200 zł
160 zł
779 POLSKA
odbudowa Mennicy Państwowej w Warszawie- medal autorstwa Stefan Koźbielewskiego 1946 r., Aw: Prasa mennicza, wokół cztery monety i daty 1338, 1578, 1924, Rw: W wieńcu..
150 zł
230 zł
780 POLSKA
medal pamiątkowy Mennicy Państwowej z okazji II Kongresu Związków Zawodowych 1949 r., Aw: Robotnik z kilofem w lewo i napis grawerowany MENNICA PAŃSTWOWA, Rw: Napis p..
100 zł
540 zł
781 POLSKA
Bolesław Chrobry- medal autorstwa Witolda Korskiego z serii królewskiej PTAiN 1973 r., Aw: Stylizowany denar i daty, Rw: Orzeł siedzący na mieczu i niżej napis INCLIT..
150 zł
782 POLSKA
Mieszko II- medal autorstwa Witolda Korskiego z serii królewskiej PTAiN 1984 r., Aw: Mieszko na tronie przyjmuje księgę z rąk stojącej obok kobiety, Rw: Stojący król,..
150 zł
783 POLSKA
Konrad Mazowiecki- medal autorstwa Witolda Korskiego z serii królewskiej PTAiN 1984 r., Aw: Moneta Konrada i napisy, Rw: Pieczęć książęca, u dołu konni rycerze, MMP 6..
150 zł
784 AUSTRIA
medal sygn. A. W. na zaślubiny Marii Amalii austriackiej z Franciszkiem Bourbonem, księciem Parmy 1769 r., Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku M. AMA. FERD. BOR. PA..
200 zł
785 FRANCJA
przedłużenie traktatu z Amiens 1802 r.- medal autorstwa Jeuffroy, Aw: Popiersia trzech konsuli w prawo i napis w otoku, u dołu sygn. JEUFFROY, Rw: Napis w otoku LE CO..
1 000 zł
786 FRANCJA
medalik autorstwa Jeuffroya z okazji koronacji Napoleona na cesarza 1804 r., Aw: Głowa cesarza w prawo i napis w otoku, Rw: Cesarz unoszony na tarczy przez dwóch mężc..
100 zł
160 zł
787 NIEMCY
medal niesygnowany wybity z okazji zwycięstwa w bitwie pod Kasseldorf i pokoju w Dreźnie 1745 r., Aw: Bogini Zwycięstwa zatyka sztandar na polu bitwy, napis u góry DE..
400 zł
510 zł
788 NIEMCY
medal z okazji hołdu Prus Południowych (ziem polskich po II rozbiorze) 1793 r., Aw: Popiersie Fryderyka Wilhelma w prawo i napis w otoku, Rw: Lecący orzeł i napis u g..
150 zł
180 zł
789 NIEMCY
medalik alegoryczny koniec XVIII w., Aw: Amorek z tabliczką z sercem i napis w otoku ICH HALTES MIT EINEM, Rw: Amorek z sercem w dłoni, za nim czterogłowa hydra i na..
300 zł
240 zł
790 NIEMCY
medal religijny sygn. Loos, Aw: Siedzący Bóg Ojciec z tablicą Dziesięciorga Przykazań i napis w otoku DU SOLLST VATER UND MUTTER EHREN, Rw: Róg obfitości i napis AUF ..
200 zł
791 NIEMCY
medal autorstwa Loosa wybity z okazji zawarcia pokoju w Paryżu 1814 r., Aw: Popiersie króla pruskiego w prawo i napis w otoku, sygn. LOOS, Rw: Orzeł w wieńcem w dziob..
350 zł
792 NIEMCY
medal alegoryczny sygn. Loos, Aw: Róża na postumencie, Rw: Napis poziomy IMMER BLUHE DEIN GLUCK WIE DIESE NIE WELKENDE ROSE, srebro, 36 mm
300 zł
793 ROSJA
Michał Łomonosow- medal autorstwa Brusnicyna 1865 r, Aw: Popiersie Łomonosowa w prawo i napis w otoku. Rw: Napis w otoku i napis poziomy, Smirnow 669, brąz, 66 mm
150 zł
210 zł
794 ROSJA
medal nagrodowy Ministerstwa Rolnictwa i Dóbr Państwowych, Aw: Wół i narzędzia rolnicze, napis w otoku, Rw: W wieńcu z płodów rolnych napis poziomy, brąz, 66 mm, patyna
200 zł
160 zł
795 ŚLĄSK
medal chrzcielny autorstwa Jana Buchheima, Aw: Chrystus z dzieckiem w ramionach, wokół trójka dzieci, napis w otoku LASSET DIE KINDLEIN..u dołu inicjały I.B., Rw: Kap..
1 250 zł
796 ŚLĄSK
medal religijny autorstwa Jana Buchheima, Aw: Popiersie Chrystusa w koronie cierniowej, dookoła wieniec z chmurek i aniołków i napis w otoku EGO SUM VIA VERITAS ET VI..
1 000 zł
797 ŚLĄSK
medal rozkręcany nieznanego twórcy upamiętniający przygotowania do Pokoju Wrocławskiego w 1742 r., Aw: Popiersie Fryderyka Wilhelma otoczone przez antyczne bóstwa, u ..
2 000 zł
1 600 zł